Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Lietuvoje suvažinėti du žmonės, dar vienas pervažiuotas – reanimacijoje

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Per praėjusį savaitgalį šalies keliuose įvyko 18 eismo įvykių, kurių metu žuvo 2 žmonės, sužeista 19 eismo dalyvių, tarp sužeistųjų – 1 nepilnametis. Tai – daugiau nei dvigubai mažiau, palyginti su 2013 metais. Šeštadienio vakaras nusinešė dviejų pėsčiųjų gyvybes.

Lapkričio 15 d. 21 val. 21 min. Šiauliuose, Vytauto gatvėje, taksi automobilis „Renault Scenic“, vairuojamas 55 metų vyro, šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje kliudė per gatvę ėjusią 54 metų moterį. Įvykio metu eismą turėjęs reguliuoti šviesoforas buvo išjungtas. Greitoji medicinos pagalba pėsčiąją bandė gaivinti, tačiau pakeliui į ligoninę moters gyvybė užgeso.

Nepraėjus nė pusvalandžiui po šio skaudaus įvykio, 21 val. 43 min. Kaune, Kovo 11-osios g., nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje 67 metų vyrą partrenkė ir mirtinai sužalojo automobilis, kuris nuvažiavo iš įvykio vietos. Šį įvykį tiria policiją. Eismo įvykio kaltininkas ieškomas.

Penktadienį, apie pusę dešimtos ryte,  Vilniaus rajone, kelio Vilnius – Utena  Riešės ir Kalino sankryžoje, 21 metų Rokiškio rajono gyventoja, vairuodama automobilį VW Passat   nepasirinko saugaus važiavimo greičio, ir atsitrenkė į sankryžoje sustojusį automobilį „Subaru Impreza“, kurį vairavo 33 metų Vilniaus rajono gyventojas.

Šio eismo įvykio metu nukentėjo „VW Passat“ keleivis, 24 metų Rokiškio rajono gyventojas, kuris dėl sunkios galvos traumos buvo pristatytas ir paguldytas į Vilniaus respublikinės ligoninės  reanimacijos skyrių.

Šeštadienį, apie 17 val. Vilniaus rajone, kelyje Buivydžiai – Lavoriškės – Kena 13,000 km., 25 metų Mostiškių kaimo gyventojas, būdamas neblaivus, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės, vairuodamas automobilį „VW Passat“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą kur susidūrė su priešpriešinių eismu važiavusiu automobiliu „Audi 80“. „Audi“ vairuotojas, 55 m. vilnietis dėl kojos traumų paguldytas į ligoninės traumatologijos skyrių. Eismo įvykio metu taip pat buvo sužeistas neblaivus „VW Passat“ vairavęs jaunuolis ir 3 jo keleiviai, bendraamžiai Vilniaus rajono gyventojai.

Sekmadienį jau temstant, apie 18 val., Vievyje, kelio Vilnius – Kaunas – Klaipėda 38 kilometre pakeliui į Vilnių, automobilis „VW Golf“, vairuojamas 65 metų vilniečio,  partrenkė draudžiamoje vietoje per atitvarą perlipusį ir staiga į važiuojamąją kelio dalį išėjusį bei ėjusį skersai per antrąją  į pirmąją eismo juostą pėsčiąjį, 24 metų Vievio gyventoją. Jaunuolis buvo parblokštas į pirmąją eismo juostą, kur  buvo pervažiuotas kito automobilio.

Iš įvykio vietos greitoji medicinos pagalba nukentėjusįjį skubiai išvežė į Vilniaus Respublikinę universiteto ligoninę, kur jis dėl daugybinių traumų paguldytas į 2 reanimacijos skyrių, pasakojama Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresniosios specialistės Marijos Kazanovič pirmadienį paviešintoje savaitgalio eismo įvykių apžvalgoje.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad kiekvienais metais pasaulyje eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs. Europos Sąjungos keliuose 2012-aisiasis žuvo apie 28 000 žmonių, sužeista apie 250 000.

Praėjusį sekmadienį, lapkričio 16 d. buvo minima Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Sekmadienį  Daugelyje mūsų šalies bažnyčių buvo aukojamos šv. Mišios, Policijos pareigūnai kartu su kitų institucijų, visuomeninių organizacijų atstovais organizavo prevencinius renginius.  Lietuvos policijos kapelionas kartu su policijos bendruomene kvietė visus Lietuvos žmones paminėti tuos, kurie žuvo eismo nelaimėse, ir apsaugoti tuos, kurie gyvi.

Lietuvos kelių policijos tarnyba kviečia kiekvieną eismo dalyvį – nelikite abejingiems nei savo, nei kitų saugumui kelyje, gerbkite ir saugokite vieni kitus, kad išvengtume ne tik eismo įvykių, bet ir beprasmių žūčių.

Pareigūnai linki saugios darbo savaitės visiems dalyvaujantiems eisme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min