Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 25d. 12:15

Savaitgalio gaisruose nukentėjo du žmonės

Gaisras Kauno gatvėje
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr. / Ugniagesiai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 83 gaisrai. Ugnis traumavo 2 gyventojus. Ugniagesiai dar atliko 47 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo juose 2 piliečius.

Lapkričio 22-osios ryte Alytaus rajono Verebiejų kaime gaisras kilo individualiame name. Gaisro židinys buvo rūsyje, kur prie krosnies užsidegė supiltos šiukšlės. 54 metų namo bendrasavininkas nešdamas iš namo rūsio dujų balioną apdegė rankas ir kojas. Medikai jį išvežė į ligoninę. Gaisro metu dar aprūko katilinės patalpos.

Kitas gaisras, kuriame nukentėjo žmogus, kilo sekmadienį vakare Vilniuje, Pelesos gatvėje. Čia daugiabučio namo bute, virtuvėje, išdegė grindys. Ugnis buvo užgesinta dar iki ugniagesių atvykimo, tačiau dūmais apsinuodijo 55 metų moteris. Ją iš uždūminto buto išvedė atskubėję ugniagesiai, o greitosios medicinos pagalbos darbuotojai išvežė į ligoninę. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Ir kituose gaisruose ugnis niokojo gyvenamuosius namus bei ūkinius pastatus. Štai penktadienio popietę Anykščių rajono Bimbų kaime užsidegė nustatinėjamo savininko šiuo metu negyvenamas namas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Per gaisrą rąstinis namas su priestatu sudegė. Įvykis tiriamas.

Šeštadienio pavakarį Šiauliuose, Mažosios Lietuvos gatvėje, irgi užsidegė individualus gyvenamasis namas. Gaisro židinys buvo taip pat rūsyje, kur įrengtoje katilinėje ant krosnies užsidegė padžiauti rūbai ir batai, aprūko sienos.

Sekmadienį popiet Kupiškio rajono Subačiaus miestelyje taip pat užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Kai ugniagesiai atvyko į gaisro vietą, pastato stogas jau buvo nudegęs, o perdanga sukritusi. Ugnis sunaikino medinį statinį, o 87 metų namo šeimininkas dėl patirto streso buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro priežastys nustatinėjamos.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kretingos rajono Pryšmančių kaime gaisras kilo daugiabučio namo bute. Atvykę ugniagesiai iš uždūminto buto išnešė nesąmoningą 41 metų moterį, kuri lauke atsigavo ir į ligoninę važiuoti atsisakė. Dar iš to paties buto buvo išneštas šuo, o iš kitų penkių butų buvo evakuoti 8 žmonės. Per gaisrą apsmilko lova, aprūko kambario lubos. Gaisro aplinkybės irgi tikslinamos.

Šeštadienio rytą Klaipėdoje, Taikos prospekte, gaisro pavojus buvo paskelbtas prekybos centre ,,Grandus“. Tuo metu pastate buvo apie 50 žmonių, kurie buvo paprašyti skubiai palikti parduotuvę. Gaisro židinys buvo bendrojoje patalpoje, kur tarp pirmojo ir antrojo aukštų užsidegė elektros lempa. Lempa buvo užgesinta milteliniu gesintuvu, o patalpos išvėdintos. Vėliau į parduotuvę buvo įleisti darbuotojai ir kitas personalas. Įvykio aplinkybės dar aiškinamos.

Šeštadienio vakarą Vilniuje, L. Giros gatvėje į prie prekybos centro ,,Norfa“ esančius ir metaliniame karkase įrengtus kondicionierius buvo įmestas stiklinis butelis su degančiu skysčiu. Ugnis užgeso savaime, o įvykis tiriamas.

Ugniagesiams savaitgalį teko vykti į kelias dideles avarijas. Štai penktadienio pavakarį Ukmergės rajone ties Pamūšio kaimu susidūrus dviem lengviesiems automobiliams, buvo prispausti abiejų mašinų vairuotojai. Gelbėtojai išlaisvino vieną sužeistą ir kitą jau žuvusį vyrus. Dar keturi žuvę žmones buvo išvaduoti iš sulamdytų automobilių šeštadienio vakarą ir naktį Širvintų rajone ir Vilniuje. Abiejose avarijose lengvieji automobiliai nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medžius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min