Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savigyda užsiimantys lietuviai iš Kinijos siuntėsi nelegalių vaistų

Nelegalūs vaistai iš Kinijos
Muitinės departamento nuotr. / Nelegalūs vaistai iš Kinijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę muitinės pareigūnams įkliuvo penki pažeidėjai, be gydytojo pažymos ar recepto į Lietuvą bandę įvežti įvairių pavadinimų medikamentų. Dar du kartus nelegalūs vaistiniai preparatai ir maisto papildai buvo sulaikyti tikrinant paštu atkeliavusias siuntas.

Panemunės kelio poste dirbantys muitininkai penktadienį susidomėjo dviejų moterų bagažu. Tikrinant jų turinį, muitininkų dėmesį atkreipė įvairios vaistų pakuotės. 54-erių metų moteris savo krepšyje gabeno 33 pakuotes, o į Lietuvą vykstanti 53-ejų metų rusė – net 60 pakuočių įvairių pavadinimų Rusijos Federacijoje registruotų vaistų. Nė viena sieną kertanti pažeidėja pareigūnams negalėjo pateikti šiems vaistams gydytojų išduotų receptų ar pažymų.

Raigardo kelio posto muitinės pareigūnams praėjusią savaitę įkliuvo 42 metų vyras, automobiliu iš Baltarusijos vežęs net 414 pakuočių medikamentų „Omeprozol“, „Kurantil“, „Analgin“, „Tetraciklin“, „Ksantinola“, „Citramon Borimed“, „Furadonin“. Vyras muitininkams taip pat negalėjo pateikti jokių tokį kiekį vaistų leidžiančių gabenti dokumentų.

Vilniaus pašto posto pareigūnai, tikrindami iš JAV atkeliavusias siuntas, aptiko 20 pakuočių maisto papildų „Swanson“. Kadangi leidimas įvežti į Lietuvą daugiau kaip 10 originalių pakuočių maisto papildų nebuvo pateiktas, pareigūnai siuntinį sulaikė.

Nelegalias vaistų pakuotes muitininkams padeda aptikti ir jų tarnybiniai šunys. Praėjusią savaitę Vilniaus oro uosto pareigūnams tikrinant siuntas, tarnybinis šuo itin susidomėjo vienu iš Kinijos atkeliavusiu siuntiniu. Gudragalvis muitinės keturkojis nesuklydo – muitininkai siuntoje aptiko 1000 buteliukų Europos Sąjungoje neregistruotų vaistų „Ami. Amen“. Nelegalūs abejotinos kilmės medikamentai buvo sulaikyti. 

Iš viso praėjusią savaitę muitinės pareigūnai sulaikė 1578 pakuotes įvairių pavadinimų vaistų ir maisto papildų. Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Muitininkai primena, kad į Lietuvą be papildomų leidimų savo reikmėms asmuo gali įvežti ne daugiau kaip 10 originalių pakuočių maisto papildų. Gabenant asmens vartojamus vaistinius preparatus, pareigūnai pataria visada turėti gydytojo išduotą pažymą arba receptą medikamentų reikalingumui pagrįsti.

Daugiau informacijos apie vaistus kelionėje galite rasti Lietuvos muitinės internetiniame tinklapyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min