Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 11d. 10:00

Savivaldybės darbuotoja į savo vyro sąskaitą pervedė pinigus už žmonos slaugymą ir laidojimą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Varėnos rajono savivaldybės darbuotoja į savo sutuoktinio sąskaitą pervedė dvi pašalpas – už žmonos slaugymą ir laidojimą, rašo „Lietuvos rytas“.

Varėnos savivaldybės socialinės paramos skyriaus darbuotoja 51 metų Laima Stačiūnienė pervedė savo vyrui Valdui Stačiūnui 1530 ir 863 litų pašalpas. Tai ji padarė pašalpų gavėjų sąraše pakeitusi vieną sutuoktinio pavardės raidę ir pavertusi jį Valdu Stasiūnu.

Moteris ištrynė savo mirties datą, bet kompiuterinė programa neleido pakeisti ar panaikinti gavėjo asmens kodo. Pagal tai socialinės paramos skyriaus auditą atlikusi komisija atsekė klastotę.

Paaiškėjus aferai L.Stačiūnienė buvo atleista iš darbo, o policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Sudaryta komisija, ėmusis aiškintis, kaip L.Stačiūnienė 2010 metais skirstė laidojimo ir socialines pašalpas už mirusius žmones, rado 14 sukčiavimo atvejų.

Pareigūnai L.Stačiūniene susidomėjo tada, kai gavo skundą, kad ji neteisėtai išmokėjo savo giminaičiams 765 litų pašalpą, kuri buvo skirta visai su jais nesusijusio mirusio žmogaus laidotuvėms. Savivaldybės komisija netrukus išsiaiškino, kad šiuos pinigus L.Stačiūnienė nusprendė išmokėti savo seseriai. Tačiau įtariama, kad pašte galėjo pati paimti pinigus.

L.Stačiūnienė pasinaudojo tuo, kad ne visi žmonės žino, jog mirus žmogui, kuriam buvo skirta slaugos pašalpa, jį palaidoję artimieji turi gauti ne tik laidojimo, bet ir praėjusio bei einamojo mėnesių slaugos pašalpas. Vieną 765 litų slaugos pašalpą aferistė yra pervedusi į savo motinos Nijolės Zinkevičienės, o dvi – į brolio Virgilijaus Zinkevičiaus sąskaitas.

L.Stačiūnienė ir šių giminaičių pavardes šiek tiek pakeisdavo, kad skyriaus vedėjai ar pavaduotojai, tikrinusioms bylas, nekiltų įtarimų.

Aferistė po kelių mėnesių pasinaudodavo ir svetimų žmonių, kurie yra gavę artimiesiems skirtas laidojimo pašalpas, pavardėmis, sąskaitomis ir asmens kodais. Vėliau ji jiems skambindavo telefonu ir guosdavosi per klaidą pervedusi pašalpas ir prašydavo jas grąžinti. Nieko neįtardamas ne vienas varėniškis taip ir pasielgė. L.Stačiūnienė vien šiais metais galėjo pagrobti ne mažiau kaip 10 tūkst. litų slaugos ir laidojimo išmokų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min