Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąžiningas muitininkas nepagailėjo kvailai taupaus kontrabandininko

Serbas Lietuvos muitininkams įteikė ir dokumentus, ir pinigus.
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: kyšis pase
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Medininkų postą atvykęs lietuvis nesėkmingai bandė įbrukti muitininkui įvairios valiutos mainais už tai, kad šis „nepastebėtų“ nelegaliai gabenamų cigarečių. Iš Baltarusijos į Lietuvą per Medininkų postą vykstantis Lietuvos pilietis H.K. buvo sumanęs nelegaliai įvežti nedidelį kiekį cigarečių. Vyriškis, lengvuoju automobiliu „Volkswagen“ įvažiuodamas į muitinės postą, pasirinko žaliąjį kanalą taip deklaruodamas, kad jokių draudžiamų daiktų arba prekių, už kurias derėtų sumokėti mokesčius, savo transporto priemonėje negabena. Tą patį dar kartą patvirtino ir muitinės pareigūnui, atėjusiam patikrinti jo transporto priemonės. Tačiau netrukus jam teko pripažinti apsimelavus, nes muitininkas tarp asmeninių daiktų aptiko 10 pakelių baltarusiškų cigarečių.

Užuot posto teritorijoje esančiame banko skyriuje sumokėjęs apie 24 eurus siekiančius mokesčius ir išvengęs administracinės atsakomybės, vyriškis sugalvojo, kad padėtį gali pataisyti bandydamas papirkti muitinės pareigūną. Jis įdėjo į savo pasą 5 JAV dolerius, dar pridėjo 200 tūkst. baltarusiškų rublių (apie 11,5 euro) ir ištiesė savo dokumentą jį tikrinusiam muitininkui atsainiai paklausdamas „ar tiek užteks?“. Tokiu būdu atsakomybės išvengti mėginęs vyriškis, matyt, nežinojo, kad jį tikrinantis pareigūnas per savo tarnybos laikotarpį nė karto nėra taikstęsis su bandančiais jį papirkti piliečiais. 

Dėl bandymo papirkti pareigūną buvo iškviesti Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Taip pat pagal galiojančią tvarką, bandymo papirkti pareigūnus atvejais muitininkai privalo transporto priemonę patikrinti detaliai. Todėl nesąžiningo vyro folksvagenas iš karto buvo nukreiptas patikrinti detaliai. Peršvietus mašiną rentgenu bei apžiūrėjus vizualiai paaiškėjo, kad daugiau nieko įtartino transporto priemonėje gabenama nebuvo. 

Taip „taupus“ vyriškis užuot sumokėjęs į valstybės biudžetą 24 eurus, užsidirbo baudžiamąją bylą dėl įvairia valiuta muitinės pareigūnui bandytų įbrukti maždaug 16 eurų. 

Muitinės departamentas primena, kad pranešti apie muitinės pareigūnų korupcijos, piktnaudžiavimo ar kitos neteisėtos veiklos atvejus galima visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu pasitikėjimo telefonu Nr. 8 800 555 44 taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje www.lrmuitine.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min