Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Seesam Lietuva“: prietarų paveikti lietuviai penktadienį, tryliktąją, iš tikro sukelia daugiau įvykių

Penktadienis, tryliktoji
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Penktadienis, tryliktoji
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai sutampa penktadienis ir tryliktoji mėnesio diena, dažnam lietuviui pasidaro šiek tiek neramu. Dalis jų, aišku, nerūpestingai gyvena toliau, bet kiti nukelia svarbius sprendimus, jaudinasi ruošdamiesi susitikimams ir kur kas atsargiau dairosi eidami per gatvę.

UADB „Seesam Lietuva“ peržiūrėjo 2009 metų draudžiamųjų įvykių statistiką ir pastebėjo, kad iš tikrųjų, sutapus tryliktai mėnesio dienai ir penktadieniui, draudžiamųjų įvykių įvyksta daugiau, teigiama išplatintame pranešime.

„Praėjusiais metais buvo net trys tokios dienos. Kad išsiaiškintume, ar įvykių per šias dienas įvyksta daugiau, lyginome tokios dienos ir viso mėnesio įvykių skaičiaus bei išmokų sumos vidurkius. Jeigu išmokų suma ne visada smarkiai išsiskirdavo, tai įvykių kiekis penktadienį, tryliktąją, tikrai didesnis nei įprastą dieną“, – sakė „Seesam Lietuva“ direktorius Marius Daugintis.

2009-aisiais penktadienis ir mėnesio tryliktoji diena sutapo vasarį, kovą ir lapkritį. Šiomis dienomis mėnesio vidurkį įvykių kiekis viršijo 29 proc., o išmokų kiekis – 40 proc. Tačiau jei įvykių daugiau įvyko visas tris tokias dienas, išmokų sumos dydis nebuvo toks pastovus. 2009 metų vasario 13-ąją įvyko 54 proc. draudžiamųjų įvykių daugiau nei įprastą šio mėnesio dieną, tačiau jų sukelti nuostoliai buvo 10 proc. mažesni nei vidutinės mėnesio dienos.

„Ko gero, padidėjusį įvykių skaičių lemia ne mistinė tokios dienos galia, o per didelis jos sureikšminimas. Kai kuriuos žmones psichologiškai paveikia būtent kalbos ir tikėjimas šios dienos nelaiminga aura. Skiriant tam per daug dėmesio, suprastėja jų reakcija, aplinkos stebėjimas, gebėjimas išsisukti iš kritinių situacijų – tai ir gali nulemti didesnę įvykio tikimybę“, – kalbėjo M. Daugintis.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min