Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 8d. 17:16

Seimo kavinės vadovei už parlamentarų maitinimą per karantiną – 800 eurų bauda

Viktorija Dūdienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktorija Dūdienė
Kai pavasarį valdžia uždraudė restoranams aptarnauti klientus ir maistą tiekti tik išsinešimui, kai kurie parlamentarai tokių reikalavimų nesilaikė ir valgė Seimo kavinėje. Kilus skandalui, policija pradėjo tyrimą. Taškas šioje istorijoje padėtas antradienį, kai Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad kavinės „Taurakalnis“ direktorė Viktorija Dūdienė padarė administracinį nusižengimą, tačiau skyrė jai gerokai mažesnę, nei įstatyme numatyta, baudą.

V.Dūdienei buvo surašytas protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d.

Čia numatyta, kad juridinių asmenų vadovams, pažeidusiems karantino tvarką, skiriama bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Tačiau bylą išnagrinėjusi teisėja Inga Štuopienė nusprendė, kad V.Dūdienė turės mokėti 800 eurų.

Toks sprendimas priimtas nustačius, kad dėl situacijos iš dalies atsakinga ne tik kavinės direktorė, bet ir Seimo kanceliarija.

„Seimo kanceliarija prašė, kad mes dirbtume, nes kitas restoranas jau buvo paskelbęs, kad nebedirbs. Mes geranoriškai sutikome teikti maitinimo paslaugas“, – kodėl visgi nutarė teikti paslaugas, anksčiau teisme pasakojo V.Dūdienė.

Be to, teismas atsižvelgė ir į tai, kad kavinė veikdavo sąlyginai retai, tik tada, kai vykdavo posėdžiai, maždaug 1 dieną per savaitę.

Šį sprendimą V.Dūdienė, kuri kaltę neigė, dar galės apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Seimo nariai reikalavo maitinti juos vietoje

Kavinės darbuotojos anksčiau teisme pasakojo pasakojo, kad visus parlamentarus įspėdavo, jog maistas tiekiamas tik išsinešimui. Tačiau kai kuriems Seimo nariams tai buvo nė motais.

Visas maistas, anot darbuotojų, buvo supakuojamas į vienkartinius indus.

„Bet buvo tokių atvejų, kai prašydavo įdėti į lėkštę. Kiti išsinešdavo į kabinetą, jiems nepatogu valgyti iš vienkartinio, plastikinio indo“, – pasakojo kavinės vadybininkė.

Teisėjos Ingos Štuopienės paklausta, ar patys Seimo nariai prašydavo įdėti maistą į lėkštes, darbuotoja atsakė teigiamai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Inga Štuopienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Inga Štuopienė

„Argi gali su Seimo nariu ginčytis? Tu jam pasakai, kad į vienkartinius, jis prašo įdėt į normalius indus, jis kaip klientas... dauguma išsinešdavo. O kurie jau ten sėdėjo, aš negalėjau prieiti prie kiekvieno, kiekvieną išprašyti iš kavinukės“, – pasakojo ji ir pridūrė: „Aš aptarnaujantis žmogus, o jie... Buvo ir replikų – mes Seimo nariai, o kas mums? Viskas vyksta labai greitai, jie labai skuba.“

Apkaltino žurnalistę

Į teismą buvo iškviesti ir pietavę parlamentarai. Tiesa, konservatorius Antanas Matulas nepanoro pasirodyti paaiškinęs, kad jau yra suplanavęs susitikimą su rinkėjais.

O prieš teismą stojęs socialdemokratas Algirdas Sysas pareiškė, kad dėl šios situacijos kalta laidos „Kakadu“ žurnalistė, kuri paviešino, kaip parlamentarai pažeidinėja karantino reikalavimus.

„Žurnalistai, pažeisdami žurnalistų etiką, atėjo su kamera, nufilmavo ir prasidėjo tyrimas“, – piktinosi Seimo narys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimo kavinės byla teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimo kavinės byla teisme

Jo teigimu, policija jį patį kaltino, kad jis nesilaikė deramo atstumo, tačiau nebuvo nubaustas.

„Paprasčiausiai buvo eilinis posėdis. Kai vyksta posėdžiai, mes kiekvieną dieną eidavome pietauti. Pradžioje kartais pasiimi ir išsineši, tąkart, nežinau, kas pastūmėjo, bet kolegos valgė, pasiėmėm, atsisėdom su Sabatausku“, – pasakojo A.Sysas.

Tiek jis, tiek po jo teisme apklaustas socialdemokratas J.Sabatauskas pripažino, kad kavinės darbuotojos įspėjo juos, kad maistas tiekiamas tik išsinešimui ir paprastai duodavo maistą vienkartiniuose induose, jei nebuvo prašoma kitaip.

„Buvo perspėta, kad maistą reikia išsinešti. Pasakėme, kad valgysime čia, gavome maistą ir suvalgėme“, – prisiminė J.Sabatauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sabatauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sabatauskas

Teisinosi nežinoję

O Seimo nariai Vytautas Bakas, Alfredas Stasys Nausėda bei Petras Nevulis išsisukinėjo nuo tiesaus atsakymo ir tvirtino, kad nepamena nieko nei apie darbuotojų perspėjimus, nepastebėjo jie ir ant durų kabančių draudimų valgyti vietoje bei atskirai neprašė maisto dėti jiems į lėkštes.

„Aš tokio įspėjimo neprisimenu, kad maistas tik išsinešimui. Jei būtų taip pasakyta, būčiau išsinešęs. Aš žmogus, kuris laikosi taisyklių“, –kalbėjo V.Bakas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Bakas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Bakas

„Nenoriu, kad atrodytų, jog teisinčiausi, – tęsė Seimo narys. – Yra apmaudi situacija, ji nemaloni tiek savininkams, man labai nemalonu. Niekas nežinojo, kaip elgtis. Sakykime, mes visi kartu neturėjome patirties. Bet nenoriu teisintis.“

A.S.Nausėda aiškinosi, kad jo kabinetą tuo metu remontavo, todėl jis neturėjo kito pasirinkimo.

„Nebuvo tokios minties, kad ten negalima valgyti, nes kolegos valgė“, –pareiškė jis.

O P.Nevulis įsitikinęs, kad jis niekam nekėlė pavojaus ir laikėsi saugaus atstumo.

„Aplinkui žmonių nebuvo, jokio pavojaus niekas nekėlė, lygiai taip pat manau, kad pavojaus niekam nekėliau“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min