TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narės Vincės Vaidevutės Margevičienės planas: bausti ne prostitutes, o seksą perkančius vyrus

Prostitucija
„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: BNS
0
A A

Seime – siūlymas kriminalizuoti seksualinių paslaugų pirkimą ir nebebausti parsidavinėjančių moterų. Parlamentarė konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė siūlo priimti rezoliuciją, kuria Vyriausybei siūloma teikti pataisas dėl seksualinių paslaugų pirkimo kriminalizavimo, o prostitučių nebedrausminti baudomis.

Parlamentarė pažymi, kad naudojimasis prostitucijos paslaugomis yra susijęs su kito asmens sudaiktinimu, jo suvedimu į prekės statusą, stigmatizacija bei traumatizacija, visuomenės požiūris į parsidavinėjančias moteris yra neigiamas, nors jos yra aukos.

„Žiniasklaidoje pateikiamas negatyvus moters prostitucijoje portretas, palaikantis stereotipinį mąstymą apie vyrus ir moteris, seksistinį požiūrį į moterų vaidmenį visuomenėje, kas ženkliai prisideda prie smurto prieš moteris reiškinio palaikymo, daugialypio požiūrio į prostitucijos reiškinį formavimą“, – rašoma rezoliucijos projekte, kurį priėmė svarstyti Seimas.

Šiuo metu teisės aktai numato analogiškas baudas tiek prostitutėms, tiek jų paslaugų pirkėjams.

Jame taip pat pažymima, kad šalyje, kurioje yra palaikomas seksualinių paslaugų pirkimas, prostitucija ir prekyba žmonėmis seksualinio išnaudojimo ar nusikalstamos veiklos organizavimo tikslais, yra pažeidžiamos žmogaus teisės, didėja nusikalstamumas ir socialinė atskirtis.

Todėl Vyriausybei siūloma parengti ir teikti Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias atsakomybę už prostitucijos, pornografijos ar kitų seksualinio išnaudojimo formų paslaugų pirkimą.

Taip pat kartu siūloma inicijuoti Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas dėl administracinės atsakomybės panaikinimo už vertimąsi prostitucija.

Rezoliucija siūlytų ir sudaryti tarpžinybinę darbo grupę parengti resocializacijos, reabilitacijos ir reintegracijos programą seksualinių paslaugų teikėjoms (teikėjams).

Šiuo metu ATPK numato analogiškas baudas tiek prostitutėms, tiek jų paslaugų pirkėjams.

Vertimasis prostitucija ar atlygintinis naudojimasis prostitucijos paslaugomis užtraukia 300-500 litų baudą, o pakartotinai už tai administracinėn atsakomybėn traukiami asmenys baudžiami 500-1000 litų bauda arba areštu iki 30 parų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min