Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeimyninė drama Klaipėdoje: motinai tik po prokurorų įsikišimo pavyko atgauti sūnų

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dar 2012 metų birželį Klaipėdos miesto apylinkės teismas nustatė keturmečio berniuko gyvenamąją vietą su jo motina, tačiau tik šių metų kovo 12 d. jau ūgtelėjęs sūnus galėjo ją apkabinti. Pusantrų metų teismo sprendimo grąžinti vaiką mamai nevykdęs jo tėvas šiuo metu yra teisiamas Klaipėdos miesto apylinkės teisme.

Nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Klaipėdos apylinkės prokuroras Saulius Galminas ikiteisminį tyrimą dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo inicijavo po to, kai jam nepavyko geruoju įkalbėti 38 m. klaipėdiečio V. J. perduoti sūnų motinai. 

Pasak prokuroro, itin daug pastangų, kad būtų įvykdytas teismo sprendimas, įdėjo ir antstolis – buvo iki smulkmenų aptarta ir numatyta vaiko bendravimo su motina tvarka bei perdavimo jai procedūra, gautas teismo leidimas, esant būtinybei, panaudoti jėgą, tačiau niekur nedirbantis ir savo gyvenamojo būsto neturintis vyras visais įmanomais būdais stengėsi išvengti sūnaus perdavimo, slapstėsi nuo antstolio ir policijos pareigūnų, neatidarydamas jiems nuomojamo buto durų ir pan. 

Visgi galiausiai kovo 12 d. mama sūnų atgavo, tačiau jis buvo nusilpęs ir apleistas, todėl tą pačią dieną buvo paguldytas į ligoninę. 

Penkis mažamečius vaikus, kurių motinos – skirtingos, auginęs vyras taip greičiausiai elgėsi iš išskaičiavimo, nes esama duomenų, kad jis gali gyventi iš už  vaikus gaunamų pašalpų. Dviem iš jo  auginamų vaikų yra nustatyta slauga. 

„Kartu su Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistais sieksime įvertinti tėvo  galimybes tinkamai prižiūrėti kitus keturis vaikus. Nustačius, kad vyras nepajėgus jais pasirūpinti, bus sprendžiamas klausimas dėl tėvo valdžios apribojimo“, – sako valstybinį kaltinimą byloje dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo  palaikantis prokuroras Saulius Galminas.  

Kitas teismo posėdis šioje byloje numatytas kovo 31 d

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min