Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 8d. 08:47

Seklius pas Henriką Daktarą atvedė sūnus

Enrikas Daktaras
„Scanpix“ nuotr. / Enrikas Daktaras

Šeimos ilgesys ir dėl to prarastas budrumas Kauno nusikaltėlių šului Henrikui Daktarui gali kainuoti brangiai – įkalinimą iki gyvos galvos.

„Lietuvos rytas“ praneša, kad per Bulgarijos specialiųjų tarnybų operaciją praėjusį penktadienį buvo sulaikytas ne tik H.Daktaras, bet ir kartu su juo buvę trys vyrai, iš kurių vienas – jo sūnus, buvęs Kauno tarybos narys Enrikas Daktaras. Manoma, jog sekdami jo pėdsakais Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir aptiko Henytės slaptavietę.

Scanpix nuotr./Išvaizdą radikaliai pakeitusio H.Daktaro tapatybę Bulgarijos specialiosios pajėgos galutinai patvirtino tik sulaukusios iš Lietuvos atsiųstų pirštų antspaudų pavyzdžių.
Išvaizdą radikaliai pakeitusio H.Daktaro tapatybę Bulgarijos specialiosios pajėgos galutinai patvirtino tik sulaukusios iš Lietuvos atsiųstų pirštų antspaudų pavyzdžių.

Prieš pat praėjusias Kalėdas dingęs H.Daktaras pirmosiomis slapstymosi savaitėmis vengė bet kokių kontaktų su savo šeimos nariais. Tačiau pamažu jis pradėjo elgtis nebe taip atsargiai. Į Bulgariją atsibastęs Henytė ėmė susitikinėti ne tik su sūnumi, bet ir su žmona, trimis dukterimis, rašo „Lietuvos rytas“.

Nors H.Daktaro šeimos nariai ir elgėsi atsargiai, šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis Lietuvos kriminalistams pavyko užfiksuoti kai kuriuos kontaktus. Operatyvininkai, praėjus kuriam laikui po H.Daktaro pabėgimo, gavo informacijos, kad jo žmona pradėjo mokytis naudotis interneto ryšiu „Skype“.

Vakarais ji važiuodavo pas savo draugus ir iš ten su kažkuo kalbėdavosi. Nors yra paplitusi nuomonė, kad kol kas nėra galimybių pasiklausyti pokalbių per „Skype“, pareigūnai išsiaiškino, jog moteris bendraudavo su užsienyje besislapstančiu savo vyru.

Pasak „Lietuvos ryto“, daug vertingos informacijos suteikė ir buvęs Daktarų gaujos narys Vitalijus Latunas. Jis vienas pirmųjų prašneko, kad po Lietuvą skleidžiamos kalbos, jog H.Daktaras yra Ispanijoje, – tik akių dūmimas. Apklausiamas vyriškis patarė atkreipti dėmesį į Bulgariją.

Būtent šioje šalyje kartu su vietiniu verslo partneriu statybos ir nekilnojamojo turto bendrovę buvo įsteigęs senas H.Daktaro bičiulis Jonas Jegerskas. Šis su E.Daktaru valdo ir Kauno statybos bendrovę „Jada“. Netrukus pareigūnai gavo ir įrodymų, kad H.Daktaras įsikūrė J.Jegersko verslo partnerio name Kranevo miestelyje.

Sūnus Enrikas pas tėvą atvažiuodavo prisikrovęs mašiną lietuviškų skilandžių, šaldytų cepelinų ir kitų gėrybių, jis keliaudavo vienas.H.Daktarą Bulgarijoje dukart aplankė žmona Ramutė su vaikais. Tuo tarpu sūnus Enrikas pas tėvą atvažiuodavo dar dažniau. Prisikrovęs mašiną lietuviškų skilandžių, šaldytų cepelinų ir kitų gėrybių, jis keliaudavo vienas.

Iš pradžių E.Daktaras gudraudavo – važiuodavo aplinkui. Tačiau pastaruoju metu prarado budrumą – rinkdavosi artimiausią kelią.

Lietuvos kriminalistai ketino dar ilgiau stebėti H.Daktarą, išsiaiškinti jo ryšius. Kita vertus, buvo baiminamasi, kad Bulgarijos specialiųjų tarnybų pareigūnai įtariamojo neišbaidytų. Todėl praėjusią savaitę Lietuvos kriminalistai paprašė kolegų nebesekti įtariamojo, o šturmuoti namą.

Bulgarai buvo įspėti, kad Henytė gali priešintis ir būti ginkluotas. Sportiniu kostiumu vilkintis H.Daktaras buvo užkluptas gatvėje prie namo. Iškart po to įsiveržę į vidų, pareigūnai parbloškė ir antrankiais surakino dar ir H.Daktaro sūnų Enriką, su Daktarų gauja siejamą Gediminą P., pravarde Plikis, bei pastato savininką. Tačiau po kelių valandų visi jie buvo paleisti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min