Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 19:22

Sekmadienio incidente nukentėjęs kontrolierius Rytis Jasionis: jie mane puolė, o ne aš juos

R.Jasionis tvirtina nukentėjęs nuo paauglių.
R.Jasionis tvirtina nukentėjęs nuo paauglių.

Sekmadieninis incidentas, kai kilo konfliktas tarp be bilieto važiavusių dviejų paauglių ir Vilniaus visuomeninio transporto kontrolierių, sukėlė didžiulį skandalą. Vieni linkę palaikyti jaunuolius, tvirtindami, kad 14-metis ir 16-metis dar yra vaikai ir toks elgesys su jais visiškai nepriimtinas. Kiti palaiko kontrolierius, teigdami, kad pastarieji šioje situacijoje vykdė savo pareigas ir nukentėjo patys. Kontrolieriai sako turėję gintis, kai paaugliai juos puolė.

Internete išplitusiame vaizdo įraše matosi tai, kas vyko kontrolierių mikroautobuse, kur buvo nuvesti be bilietų važiavę jaunuoliai. Didžiulį pasipiktinimą sukėlė tai, jog matosi, kaip vienas iš kontrolierių muša ant galinės sėdynės sėdintį vaikiną.

Patys kontrolieriai tvirtina, kad konfliktas įsiplieskė ne autobusiuke, o iš troleibuso išlaipinus be bilieto važiavusį paauglį. Jo draugas tuo metu jau buvo pasprukęs pro troleibuso orlaidę. Vienas iš kontrolierių, Rytis Jasionis, tvirtina nukentėjęs pats ir iki šiol turįs nedarbingumo lapelį.

Tuo metu pajutau smūgį į nugarą ir dar vieną iš nugaros į veidą. Aptemo akyse, pajutau, kad dešine akimi nieko nebematau, – teigė R.Jasionis.

„Stovėjome stotelėje „Rimties parkas“, tikrinome bilietus. Privažiavus troleibusui, kuris buvo beveik tuščias, pamačiau jo gale stovinčius du jaunuolius. Dar durims neatsidarius net savo akimis negalėjau patikėti – vienas iš jaunuolių atsidarė orlaidę ir nuo grindų iššoko iš troleibuso į gatvę. Liko stovėti kitas jaunuolis. Priėjau, paprašiau bilieto, bet jis jo neturėjo. Tada paprašiau parodyti dokumentą, atsakė, kad neturi. Tuomet informavau, kad reikės važiuoti į policiją nustatyti asmenybę. Jis sutiko“, – situaciją, kaip viskas prasidėjo, nupasakojo R.Jasionis.

Išlipus iš troleibuso kontrolierių užsipuolė stotelėje stovėjusi moteris, reikalaudama, kad paauglys būtų paleistas. Kaip tik tuo metu vedamas jaunuolis alkūne smogė kontrolieriui į krūtinę ir bandė trenkti į veidą. „Nuo smūgio išsisukau ir paėmęs jį už rankos liepiau nusiraminti. Jis veržėsi ištrūkti, o tuo metu pajutau smūgį į nugarą ir dar vieną iš nugaros į veidą. Aptemo akyse, pajutau, kad dešine akimi nieko nebematau. Pakviečiau kolegas, kurie atitraukė nuo manęs jaunuolius ir nusivedė juos į autobusiuką“, – teigė konflikte nukentėjęs kontrolierius.

R.Jasionis sakė viena akimi visiškai nieko nematęs, o iš nosies jam bėgo kraujas, todėl jis likęs lauke. „Girdėjau tik triukšmą, riksmus „filmuokit, filmuokit, kaip muša vaikus“. Po poros minučių atbėgo moteris, „Lietuvos spaudos“ kioskininkė, pradėjo rėkti „žvėrys, muša vaikus, mano vaiką irgi neteisėtai nubaudė“, pradėjo laužtis į autobusiuką. Pasakiau jai, kad palauktų, nes yra iškviesta policija, viskas bus išsiaiškinta ir be jos. Bet ji vis tiek veržėsi kelis kartus į autobusiuką, iš kur buvo išprašyta. Aš stoviu, valausi akį ir nosį, o ji staiga trenkia man į žandą“, – vakaro smulkmenas pasakojo visiškai neseniai kontrolieriumi pradėjęs dirbti vyras.

Aš stoviu, valausi akį ir nosį, o pribėgusi kioskininkė staiga trenkia man į žandą, – pasakojo kontrolierius.

Kontrolierius teigė suprantąs žmonių, mačiusių vaizdo įrašą, pasipiktinimą, tačiau priminė: nufilmuota tik tai, kas vyko autobusiuke, o ir tai vaizdas nėra kokybiškas, bet situacijos lauke niekas iš viso neįamžino. Į mikroautobusą nuvesti jaunuoliai iš pradžių taip pat sėdėjo ramiai ir tik supratę, kad atvyksta policija, ėmė priešintis, daužyti kontrolierius.

Tai, kad daug kas incidente dalyvavusius paauglius linkę vadinti vaikais, R.Jasioniui nelabai suprantama – jo teigimu, smūgiai buvę tikrai ne vaikiški.

Kontrolieriaus teigimu, medikai buvo iškviesti į policijos komisariatą, kur apžiūrėjo paauglius. R.Jasionis į ligoninę nuvyko pats kiek vėliau. Pas gydytojus jam dar teks lankytis – galbūt net prireiks operacijos, nes medikai įtaria vieno iš nosies kaulų lūžį. Praėjus trims paroms po incidento vyras teigė, kad dešinė veido pusė vis dar nutirpusi ir nejautri.

Neoficialiai teigiama, kad iš troleibuso per langą iššokusio vaikino mama yra prokurorė, tad kontrolieriai pareigūnų palankumo savo atžvilgiu nesitiki. Nėra jie tikri, ar iš viso bus bandoma išsiaiškinti, kaip iš tikrųjų viskas įvyko. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, o vienam kontrolieriui jau pareikšti įtarimai dėl galimai nusikalstamos veikos padarymo. R.Jasionis kalbėti apie vieno iš jį mušusių jaunuolių giminystės ryšius nepanoro.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min