Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekso skandalas urėdijoje virto tik jo herojų ir teisėjo Valantino reikalu

Advokatas Romualdas Drakšas pasiekė, kad byla būtų nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Advokatas Romualdas Drakšas pasiekė, kad byla būtų nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ginčą tarp buvusio Vilniaus miškų urėdijos urėdo Raimondo Ribačiausko ir jo sekretorės Vilmos Labulienės, kurie darbo metu nesugebėjo atskirti tarnybinio ir asmeninio bendravimo, teismas nutarė nagrinėti slaptuose posėdžiuose.

Pirmadienio rytą Vilniaus 2-asis apylinkės teismas teisiamajame posėdyje pradėjo nagrinėti privataus kaltinimo baudžiamąją bylą, kurioje buvęs valstybinės įmonės Vilniaus miškų urėdijos miškų urėdas R.Ribačiauskas kaltina buvusią pavaldinę šmeižtu.

50-mečio ieškovo advokatas į posėdį atėjo atsispausdinęs 15min.lt straipsnį „Kaltinimai seksualiniu priekabiavimu urėdijoje virsta byla už šmeižtą“ ir aiškino, kad ši publikacija buvo naudinga tik 34 metų atsakovei.

„Šita byla susijusi su labai asmeniniais dalykais. Norėčiau, kad posėdžiai būtų nevieši“, – pareiškė buvusio urėdo gynėjas.

Bylą nagrinėjantį teisėją, buvusį Lietuvos generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, toks argumentas iškart įtikino. A.Valantinas pakartojo, kad ši byla susijusi su labai didele vertybe – privataus gyvenimo reikalais, ir nutarė: „Nuo šiol šitie posėdžiai bus uždari.“

Urėdijoje pareigų netekusio R.Ribačiausko ir buvusios jo pavaldinės, tebedirbančios toje įstaigoje sekretore-archyvo vedėja, skandalingi santykiai lig šiol ne sykį buvo viešai aptarinėjami su visomis detalėmis: prirašyta straipsnių, rodyta laidų per televiziją.

„Aš laukiu tavęs, mažule“

Kaip žinoma, sekso skandalo trileris prasidėjo dar 2008-ųjų rugpjūtį, kai Vilniaus urėdijos darbuotojai išvyko į komandiruotę Ukrainoje. Į šią komandiruotę vyko ir urėdas R.Ribačiauskas, ir jo sekretorė, ir dar keletas kolegų.

Teigiama, kad valdingo būdo urėdas jau autobuse nurodė Vilmai sėsti šalia jo. Ir viešbutyje, kuriame delegacija įsikūrė, R.Ribačiauskas pavaldinei esą taip pat siūlė gyventi viename kambaryje.

Trečią valandą nakties į sekretorės mobilųjį iš urėdo telefono atskriejo tokio turinio trumpoji SMS žinutė: „Aš laukiu tavęs, mažule.“

Kitos dienos popietę pakeliui namo V.Labulienė sulaukė tokio turinio pranešimo: „Džiaugsme, manau pralošei išloštą partiją, tai daugiau negu kvaila... Tu esi fantastinė moteris, gaila, kad viskas nuėjo velniop. Aišku viena – kad tu niekados negalėsi dirbti, jeigu tavo vadovas nebus tavo draugas, nenorėsi su juo pakalbėti, nenorėsi prie jo prisiglausti, arba jis yra šlykštus. Gero kelio, žavioji Vilma.“

R.Ribačiauskas tikino, kad iš jo gautos žinutės vėliau galėjo būti suredaguotos. Tačiau ekspertai patvirtino, kad V.Labulienės mobilusis tokių techninių galimybių neturi.

Darbe kasdien jausdama įtampą, o netrukus netgi sulaukusi užuominų išeiti iš darbo, tų pačių metų spalį V.Labulienė pateikė skundus lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei, Generalinei miškų urėdijai bei Aplinkos ministerijai.

V.Labulienė vis dėlto buvo atleista, tačiau pernai darbo sutartis dėl įvairių pažeidimų buvo nutraukta ir su Vilniaus urėdu R.Ribačiausku. Vėliau V.Labulienė buvo grąžinta į darbą, todėl atsiėmė pareiškimą dėl seksualinio priekabiavimo.

Sutaikyti nepavyko, procesas įgauna pagreitį

Teisėjas A.Valantinas spalį buvo surengęs šioje byloje taikinamąjį posėdį, tačiau šalių nesutaikė.

Buvęs urėdas R.Ribačiauskas tąsyk iškart pareiškė, kad nuo moters šmeižto nukentėjo jo šeima, reputacija, galų gale jis neteko darbo, todėl apie susitaikymą negali būti nė kalbos.

Savo ruožtu V.Labulienė atsakė taip: „Kadangi man net nesiūlo taikytis... Ir aš nesijaučiu kalta! Aš nešmeižiau, aš tik dėsčiau faktus.“

A.Valantinas šio pirmadienio uždarajame posėdyje apklausė ir R.Ribačiauską, ir V.Labulienę. Varžovai, kurie ir toliau kategoriškai laikosi savo pozicijų, turėjo galimybę užduoti klausimus ir vienas kitam.

Kitą posėdį žadama rengti gruodžio 22 dieną, į teismą bus kviečiama nemažai liudytojų, galinčių papasakoti apie šios bylos aplinkybes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min