Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksualiniais nusikaltimais kaltintas danas Schultzas uždaromas gydyti, jo baudžiamoji byla – sustabdoma

Bjarke Gallas Berneris Schultzas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Bjarke Gallas Berneris Schultzas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisėjų kolegija paskelbė nutartį rezonansinėje byloje, kurioje Skandinavų verslo centro vadovas Bjarke Gallas Berneris Schultzas buvo kaltinamas seksualiniu prievartavimu ir išžaginimu.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pirmadienio popietę paskelbė, kad sustabdo bylos nagrinėjimą dano B.G.B.Schultzo atžvilgiu.

Teismo nutartyje pažymima, kad užsieniečiui po nusikalstamų veikų, kuriomis jis yra kaltinamas, padarymo sutriko psichika ir dėl to jis negali suprasti savo veiksmų esmės, jų valdyti. Todėl teismas nutarė vyriškiui taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą bendro stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje.

Nuo B.G.B.Schultzo galimai nukentėjusios merginos civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo teismas paliko net nenagrinėtą.

Šią bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Liutauras Rudzevičius teismo buvo prašęs skirti pačią griežčiausią priemonę – stacionarinį stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose.

Teismas, skelbdamas nutartį dėl bylos sustabdymo, teisine prasme dano nei nuteisė, nei išteisino (tai turi būti daroma apkaltinamuoju arba išteisinamuoju teismo nuosprendžiu). Tačiau skirdama priverčiamąją medicinos priemonę teisėjų kolegija vadovaujasi bylos medžiaga, pagal kurią yra požymių, jog nepakaltinamu pripažintas asmuo galėjo įvykdyti jam inkriminuotas veikas.

Sustabdęs bylą teismas kardomąją priemonę danui – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš Lietuvos, paliko. Tuo tarpu laikiną nuosavybės teisių apribojimą į B.G.B.Schultzo turtą – butą, esantį Vilniaus senamiestyje, teismas nutarė panaikinti (areštas išnyks nutarčiai įsiteisėjus). Dano teisės į nekilnojamąjį turtą buto apribotos, siekiant ateityje užtikrinti nukentėjusios pareikšto civilinio ieškinio užtikrinimą.

Dalį daiktų, turinčių reikšmę bylos nagrinėjimui, teismas nutarė palikti saugoti prie baudžiamosios bylos. Tuo tarpu raktų ryšulį, rankinį laikrodį, dirbtinės odos piniginę ir korteles nutarta grąžinti B.G.B.Schultzui ar jo šeimos nariams.

Teismo nutartimi užsieniečiui grąžinamas ir Danijos Karalystės piliečio pasas. 

Kai šiandienė nutartis įsiteisės, kas pusę metų teisėjai galės kreiptis į medikus su klausimu, ar B.G.B.Schultzas dar nepasveiko. Teoriškai yra galimybė, kad kaltinamojo sveikatos būklė labai pagerės ir jis vėl galės stoti prieš teismą, kad atsakytų už savo veiksmus.

Kaip žinoma, danas kaltintas tuo, kad Vilniaus centre buvo įkalinęs lietuvaitę, žagino ją ir prievartavo. Pats B.G.B.Schultzas ne sykį yra kartojęs, kad dedasi nesuprantami dalykai, nes tai, kas vyko, buvo dviejų suaugusių žmonių bendravimas laisva valia.

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutartį šalys gali per 20 dienų apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min