Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksualiniam smurtui prieš vaikus – išskirtinis prokurorų dėmesys

Įstatymas ir teisingumas
123rf.com / Įstatymas ir teisingumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigta ir teisminiam nagrinėjimui perduota baudžiamoji byla dėl mažamečio seksualinio prievartavimo bei nežymaus sveikatos sutrikdymo.

50-metis Klaipėdos rajono gyventojas kaltinamas tuo, kad nuo 2009 m. rugsėjo iki 2010 m. balandžio savo namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, naudodamasis bejėgiška mažametės nukentėjusiosios būkle, grasindamas ją išvyti iš namų ir tokiu būdu atimdamas galimybę jai priešintis, ne kartą seksualiai išnaudojo savo sugyventinės aštuonmetę dukrą bei ją nesunkiai sužalojo.

Gindamas nukentėjusiosios mažametės interesus, prokuroras byloje pareiškė 50 tūkst. Lt civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti.

Šiemet tai pirmoji Klaipėdos apygardos prokurorų teismui perduota baudžiamoji byla dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius asmenis.

„Seksualinis smurtas prieš vaikus yra viena iš prioritetinių prokuratūros veiklos sričių, kuriai skiriamas didžiulis dėmesys“, – sako Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausioji prokurorė Diana Baltrūnaitė-Petkevičienė, besispecializuojanti nepilnamečių justicijos srityje.

Per 2011 metus Klaipėdos apygardos prokuratūros veiklos teritorijos ikiteisminio tyrimo įstaigose buvo atliekami 57 ikiteisminiai tyrimai dėl seksualinių nusikaltimų mažamečių ir nepilnamečių atžvilgiu, 20 ikiteisminių tyrimų buvo nutraukta, didžioji dalis dėl to, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Klaipėdos apygardos teritorijoje veikiančiuose teismuose pernai iš viso buvo išnagrinėta 19 baudžiamųjų bylų dėl vaikų seksualinės prievartos, 22 asmenys pripažinti kaltais ir nuteisti, trys išteisinti.

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme turėtų būti skelbiamas sprendimas dar vienoje byloje dėl seksualinio smurto prieš mažametę: 64 m. tėvas kaltinamas apie metus laiko seksualiai prievartavęs savo dvejų metų dukrytę.

Įstatymas už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą numato maksimalią 13 metų laisvės atėmimo bausmę,  už išžaginimą – laisvės atėmimą iki 15-os metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min