Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 21d. 10:07

Senasis Mockų dvaras rūpi tik vagims (nuotraukos)

Mockų dvaro fragmentai
Benjamino Mašalaičio nuotr. / Mockų dvaro fragmentai

Nenaudojamą pastatą Kalvarijos savivaldybėje aplankę ilgapirščiai išardė sienas ir išsivežė plytas.

Senasis Mockų dvaras parūpo vagims, ketvirtadienį praneša Marijampolės apskrities VPK.

Sausio 20 dieną apie 14 valandą pastebėta, kad nenaudojamame buvusio dvaro pastate, esančiame Mockų kaime (Sangrūdos sen. Kalvarijos sav.), priklausančiame Kalvarijos savivaldybės administracijai, išardytos sienos ir pavogtos plytos.

Žala tikslinama, ilgapirčiai ieškomi.

15min.lt publikuojamos galerijos nuotraukų autorius Benjaminas Mašalaitis prieš dvejus metus lankėsi Mockų dvare ir aprašė savo įspūdžius miestams bei gyvenvietės skirtame forume.

Teigiama, kad Mockava Punsko parapijos kaimų sąrašuose minima nuo 1744 metų. Vietovė atsirado anksčiau už Sangrūdą. XIX amžiaus pirmoje pusėje (iki 1842 m.) priklausė rusų generolui Aleksandrui Suvorovui (garsaus rusų karvedžio anūkui), po jo mirties su Sangrūda atiteko pulkininkui K.Svidai. Yra išlikusių dokumentų, kuriuose minimi žmonės, 1808 metais krikštyti Mockų dvaro koplyčioje, – arti kitos bažnyčios nebuvo.

Prie dvaro buvo kaimas – Mockai. Mockų kaimo vietovė buvo Mockavos dvaro palivarkas.

Mockavoje 1868 metais rusai įkūrė valsčiaus centrą, arklių sustojimo punktą ir smuklę. Nepriklausomybės pradžioje, apie 1919 metus, Mockavos valsčius buvo panaikintas ir buvusiuose valsčiaus valdybos namuose įkurdinta mokykla. Apie 1922–1925 metus Mockavos dvaras, kurį tuo metu valdė ponas Svida, buvo išparceliuotas.

„Nors ir apleistas Mockų dvaras,dar gana gerai išsilaikęs, tačiau kol kas jis neturi naujojo savininko. Laiptais pakilome į antrą statinio aukštą (jis gerokai aukštesnis už pirmą), tačiau nepastebėjome ne tik vaiduoklių, bet ir kieno nors globojančios rankos“, – įspūdžiais dalijosi senovės dvarų kultūra besidomintis B.Mašalaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min