Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senatis Lazdijų savivaldybės pareigūnui Rimantui Volodkevičiui leido išsisukti nuo drausminės nuobaudos

Rimantas Volodkevičius
„Lazdijų žvaigždė“ arch. nuotr. / Rimantas Volodkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyr. specialistas Rimantas Volodkevičius išsisuko nuo jam grėsusios drausminės nuobaudos. Vyrą išgelbėjo įstatyme numatytas senaties terminas, taikomas traukiant atsakomybėn už padarytus tarnybinius nusižengimus.

Per vėlai apsižiūrėjo

Kaip informavo laikinai Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Arūnas Bacevičius, specialiai R.Volodkevičiaus tarnybinei veiklai tirti buvusi sudaryta komisija nutraukė tyrimą, nes konstatavo, jog tarnybinį nusižengimą savivaldybės pareigūnas padarė anksčiau, nei įstatymas numato galimybę skirti drausminę nuobaudą už jo padarymą.

„Komisija nutraukė tyrimą R.Volodkevičiaus atžvilgiu, nors buvo konstatuota, jog tarnybinis nusižengimas yra padarytas. Tačiau įstatymas numato, kad traukti drausminėn atsakomybėn darbuotoją galima tik tuo atveju, jei nuo tarnybinio nusižengimo iki drausminės nuobaudos skyrimo yra praėjęs ne ilgesnis nei šešių mėnesių terminas. Šiuo atveju, šis terminas jau buvo pasibaigęs, tad drausminė nuobauda būtų buvusi negalima, todėl komisijos tyrimas neteko prasmės ir buvo nutrauktas“, – sako laikinasis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovas A.Bacevičius.

Nepamatavo 72 arų grąžintinos žemės

Jokios bėdos čia nėra. Suformavome pasodybinį sklypą, 25 arus. Suformuosime ir kitą sklypą, likusius arus. Ten dar šalia yra valdiškos žemės, kaip tik bus to sklypo suformavimui. Dar geriau žmogui du atskiri sklypai – ar parduoti norėtų, ar ką – mažiau tvarkymų visokių būtų, – įsitikinęs R.Volodkevičius.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje tyrimas dėl Architektūros skyriaus vyr. specialisto R.Volodkevičiaus veiksmų buvo pradėtas po to, kai paaiškėjo, kad formuojant lazdijietei Albinai Zamuiskienei grąžintiną žemės sklypą Lazdijų mieste, Kauno gatvėje, ir rengiant žemės sklypo detalųjį planą savivaldybės specialistas dėl neaiškių priežasčių nepamatavo arti 72 arų moteriai priklausiusios žemės.

R.Volodkevičius, rengdamas detalųjį grąžintinos žemės sklypo planą, suformavo ir pamatavo tik namų valdos pasodybinį sklypą, kuriame stovi pretendentės gyvenamasis namas bei kiti statiniai – viso beveik 25 arų ploto. 

Likusi grąžintinos žemės dalis – beveik 72 arai žemės pačiame Lazdijų mieste, kurios paskirtis yra gyvenamųjų namų statyba, dėl neaiškių priežasčių savivaldybės specialisto R.Volodkevičiaus liko negrąžinta. 

Grąžintinos žemės nesulaukė

Grąžinti Antano Zamuisko iki nacionalizacijos Lazdijų mieste valdytą 1,44 hektaro žemės sklypą A.Zamuiskienė, kaip pretendentė, iš valdžios paprašė dar 1996 metais. Moteris nurodė pageidaujanti atgauti jų valdytą žemę natūra, toje pačioje vietoje, kur ji buvo iki nacionalizcijos – Lazdijų miesto Kauno gatvėje.

Po prašymo pateikimo sekė ilgas nacionalizuotos žemės grąžinimo procesas. Tam 2010 metais Lazdijų rajono apylinkės teisme buvo nustatytas juridinę reikšmę turintis faktas apie A.Zamuisko valdytą žemę. Šio teismo sprendimo pagrindu lazdijų rajono savivaldybė buvo įpareigota savo lėšomis suformuoti ir parengti grąžintinos žemės sklypo detalųjį planą bei atlikti kadastrinius suformuoto sklypo matavimus.

„Lazdijų žvaigždė“ arch. nuotr./aikinasis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovas A.Bacevičius.
„Lazdijų žvaigždė“ arch. nuotr./aikinasis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovas A.Bacevičius.

Proceso pabaigos A.Zamuiskienė nesulaukė – numirė. Šiuo metu tuo rūpinasi moters sūnus. 

Kai 2012 metų liepą Lazdijų rajono žemėtvarkininkai parengė ir patvirtino pažymą atkurti A.Zamuiskienei 90 arų nacionalizuotos A.Zamuisko žemės, savivaldybės specialistas R.Volodkevičius kažkodėl sklypą „sumažino“ iki 25 arų – tiek, kiek faktiškai siekė dabartinės sodybos pasodybinis sklypas.

Savo kaltės neįžvelgia

Kalbintas pats R.Volodkevičius gynėsi, esą buvo nustatyta, kad jis padarė tarnybinį nusižengimą. Esą, pamatuodamas tik 25 arus iš grąžintų 90-ies jis A.Zamuiskienės paveldėtojui kaip tik padarė paslaugą, o ne skriaudą. 

„Jokios bėdos čia nėra. Suformavome pasodybinį sklypą, 25 arus. Suformuosime ir kitą sklypą, likusius arus. Ten dar šalia yra valdiškos žemės, kaip tik bus to sklypo suformavimui. Dar geriau žmogui du atskiri sklypai – ar parduoti norėtų, ar ką – mažiau tvarkymų visokių būtų“, – įsitikinęs Lazdijų rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyr. specialistas R.Volodkevičius.

Paklaustas apie tyrimą dėl jo tarnybinio nusižengimo, vyra gynėsi jokio nusižengimo nepadaręs ir nei puse lūpų neprasitarė, kad išvengti drausminės nuobaudos pasisekė tik todėl, kad Lietuvos Respublikos Seimo nariai savo priimtais įstatymais tik tokį trumpą terminą prasižengusiems valdininkams bausti tepaliko. 

Komentarai
Temos Lazdijai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min