Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ašaros teismo neįtikino: už senolės Dotnuvoje nužudymą daugiavaikis tėvas kalės 16,5 metų

Edgaras Lukjančukas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Edgaras Lukjančukas teisme
Šaltinis: 15min
1
A A

2016 metų birželį Kėdainių rajone 89-erių metų senolę apiplėšęs ir sumušęs daugiavaikis tėvas Edgaras Lukjančukas pirmadienį sulaukė teismo verdikto. Močiutė neišgyveno, todėl jaunas vyras nuteistas už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą dėl savanaudiškų paskatų ir plėšimą įsibrovus į patalpą. E.Lukjančukas kalės 16 metų ir 6 mėnesius.

Pernai birželio 13 d. pensiją 89-erių metų Kėdainių r. gyvenančiai moteriai atnešęs vyras ją namuose rado sumuštą ir apiplėštą. Prabėgus kelioms savaitėms senolė mirė. Plėšimas įvertintas kaip žiauri bejėgiškos būklės asmens žmogžudystė. Netrukus buvo sulaikytas 29-erių metų E.Lukjančukas, vėliau Kauno apygardos teisme liejęs ašaras.

Pirmadienį teismas paskelbė verdiktą: žudikas kalės 16 metų ir 6 mėnesius.

Tačiau tai teisėjų neįtikino. Pirmadienį teismas paskelbė verdiktą: žudikas kalės 16 metų ir 6 mėnesius.

Už plėšimą jam buvo paskirta kalėti 4 metus, už senolės nužudymą – 15,5 metų. Subendrinus bausmes, skirta 15 metų ir 6 mėnesių kalėjimo. Tačiau 2016 m. kovą kaltinamasis 2,5 metų buvo nuteistas kalėti už kitą plėšimą Šiauliuose. Bausmės neatliko, tad šis sprendimas subendrintas kartu su Kauno apygardos teismo sprendimu ir paskirta bendra bausmė – 16 metų ir 6 mėnesiai.

Byloje buvo pareikštas civilinis ieškinys. Reikalauta atlyginti 100 000 eurų moralinę ir kiek daugiau nei 1 600 eurų siekiančią turtinę žalą. Teismas priteisė 29 000 eurų neturtinės ir visą prašytą turtinę žalą.

Nužudytosios sūnus teismo verdikto skųsti nesiruošia.

„Kiek per mažai skyrė teismas. Vištą pavogus daugiau duoda. Bet skųsti sprendimo nežadu. Ką ten daugiau gausi. Tik išlaidų begalės bus – reiktų į Vilnių važinėtis. Mama mano dar tą žudiką cigarete pavaišindavo, pavalgydindavo, kai jis atvažiuodavo pas ją tėvo savo ieškoti“, – pakalbintas po nuosprendžio paskelbimo, teigė nužudytosios sūnus.

Nužudė dėl kelių šimtų eurų

E.Lukjančukas nuteistas už tai, kad 2016 m. birželio 12 d., Kėdainių r., Dotnuvoje, plyta sudaužydamas nukentėjusiosios Genovaitės Kristinos K. gyvenamojo namo lango stiklus, įsibrovė į patalpas, iš kurių, panaudodamas fizinį smurtą dėl senatvės bejėgiškoje būklėje esančios moters atžvilgiu, pagrobė jai priklausantį turtą.

Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis senolę smaugė, rankomis ir kojomis sudavė mažiausiai 16 smūgių į įvairias kūno vietas, taip įveikdamas jos pasipriešinimą. Akcentas: buvo žalojama galva, kad užpultoji greičiau prarastų sąmonę ir negalėtų pasipriešinti.

Namo viduje sumuštą, apiplėštą, tik naktinius vilkinčią ir ant grindų sėdinčią senolę kitą dieną po įvykio aptiko pensijų išnešiotojas ir kaimynė. Moteris nesiorientavo aplinkoje, nekalbėjo. Kambarys buvo „suveltas“, viskas išvartyta.

Nustatyta, jog iš namų dingo televizorius, mobiliojo ryšio telefonas ir piniginė su dokumentais bei nuolaidų kortelėmis, pinigais. Vertingiausias – televizorius LG, kurio vertė siekė 319 eurų.

Dėl po patirtų sužalojimų kilusių komplikacijų, po 2 savaičių, birželio 27 d., Kauno klinikose senolė mirė. Apiplėšimas virto žmogžudyste.

Daugiavaikę šeimą turintis, Šiauliuose įvykio metu gyvenęs E.Lukjančukas buvo sulaikytas pernai metų liepos 12 d. Policijai jis buvo gerai žinomas. Anksčiau teistas net dešimt kartų. Teistumai nėra išnykę. Vyras iškart pripažino savo kaltę.

„Pripažįstu kaltę iš dalies. Nebuvo jai spirta į pilvą, nesmaugiau, nesudaviau ir tiek smūgių. Per veidą sudaviau tik šešis kartus. Ir tai padariau per „kaldrą“, ne tiesiogiai“, – teisme prieštaravo kaltinamasis, pripažinęs, jog nužudytąją pažinojo nuo vaikystės.

Tačiau ekspertai nustatė daugybinius galvos lūžius, smaugimo žymes.

Nusikalto, nes neprasigyveno

Kaltinamasis tikino, jog su žmona ir naujagimiu nuvažiavo pas uošvienę į Kėdainius, prašė padėti finansiškai, bet ši atsisakė. Tuomet ir gimė planas apiplėšti Genovaitę. Pas ją buvo dirbęs jo tėvas, iš kurio ir sužinojo apie senolės turtinę padėtį.

Jis tikino su sugyventine turintis du biologinius vaikus: keturmetę ir vienerių metų mergytę. Taip pat kartu augino ir du sugyventinės iš ankstesnių santykių susilauktus berniukus – trylikametį ir dvylikametį. Paprašytas papasakoti apie savo šeiminę padėti, vyras teisme kurį laiką tylėjo ir tiesiog verkė.

Prokuroro tai neįtikino. Pasak jo, pastaruosius du kartus kaltinamajam bausmė buvo paskirta atidedant jos vykdymą. Teismai vis pasigailėdavo dėl šeiminės padėties. Tačiau po pastarojo nuosprendžio jis iškentėjo tik du mėnesius ir vėl susiruošė į plėšimą. Šįkart jo pasekmės – itin skaudžios.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min