Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mockonių kaimo senolis bijo būti sudegintas savo sūnaus

A.Vaickelionis rodo padegimo vietą
V.Danauskienės nuotr. / A.Vaickelionis rodo padegimo vietą
Šaltinis: 15min
0
A A

Mockonių kaime (Lazdijų r.) gyvenantis aštuntą dešimtį perkopęs Antanas Vaickelionis kas vakarą gulti eina tik atidžiai apėjęs savo sodybos pastatus, esančius miške Obelijos ežero pakrantėje. Senolis neslepia, kad ir kirvį šalia lovos naktimis laiko. Ne banditams gąsdinti – nuo savo sūnaus apsiginti.

Sūnus Gedas – senolio Antano galvos skausmas ir baimė. Keturiasdešimtmetį perkopęs vyras jau spėjo pabuvoti ir kalėjime. Po to, kai apvogė savo tėvą Antaną Vaickelionį. Dar porą tvartų buvo padegęs ir pagautas malkas miške vagiantis.

Kai paprašė atiduoti skolą – mįslingas sutapimas. Ėmė ir užsidegė vieną vakarą Antano medinės trobos palangė.

Sūnus grįžo iš kalėjimo prieš metus. Niekur nedirba. Krikštonyse apsistojo, pas buvusią žmoną, kitame namo gale. Vis tėvą Mockonyse lankė – pinigų prašė.

Pastarąjį kartą senolis paskolino beveik 7 tūkst. litų. Neva verslui – važiuos Gedas su sesers sugyventiniu į Angliją, reikia automobilį nusipirkti kelionei.

Kai paprašė atiduoti, mįslingas sutapimas. Ėmė ir užsidegė vieną vakarą Antano medinės trobos palangė. Šiemet, kovo 11-osios vėlų vakarą. Iš lauko, po medine apdailos lenta degti pradėjo.

„Gerai, kad kitas sūnus Rimas buvo namie. Sako, tėvai, dūmais smirda. O mes televizorių žiūrėjom. Sūnus išlėkė laukan, atlupo „šaliuotę“, užpylėm du kibirus vandens ir užgesinom. Nei šuo lojo, niekas. Tik nutolstant mašinos žibintus pamačiau“, – pasakojo aplankytas vienkiemyje girioje senolis Antanas.

Sūnus paprašė kaimyno pavežti

Senolio širdis nujautė, kieno tai darbas galėtų būti. Betgi – sūnus, ar eisi skųsti. O ir įrodymų nėra – už rankos nepagautas.

Garantuotai galvojo – padegsiu senį, ne tik skolų nereiks grąžint, bet ir paežerės gabalas brangus liks. Kas gi šitais laikais eitų ieškot, sakytų – rūkė ir pasikūrė trobas, – sakė A.Vaickelionis.

Tik kai nugirdo senolis pasakojant, kad Gedas tą vakarą savo kaimyną pas tėvą į Mockonis nuvežt prašė, ir kad tas jį vežė, o pats senolis nekviesto svečio ir akyse nematė, tuomet senojo Antano dūšion baimė įsimetė.

„Garantuotai galvojo – padegsiu senį, ne tik skolų nereiks grąžint, bet ir paežerės gabalas brangus liks“, – atviravo senasis Vaickelionis.

Viską apsvarstęs ir įvertinęs kilusią grėsmę būti sudegintam nuosavo sūnaus, mockoniškis parašė pareiškimą dėl padegimo Lazdijų rajono policijos komisariatui.

Pareigūnas Gintautas Boguža skundą ištyrė, net į Mockonis atvykęs buvo, fotografavo, klausinėjo ir kitaip aiškinosi, ir po dešimties dienų, kovo 28-ąją, priėmė nutarimą, kad baudžiamosios bylos dėl padegimo ir turto sunaikinimo nepradės. Mat per maža žala padaryta.

„Žalą įvertinau 50 litų, spėjom užgesint, vos pamatę. O bylą keltų, jei žala būtų padaryta už 32 500 litų. Mano troba, vargu ar tiek verta, nors su paežerės gabalu – dar ir daugiau trauktų. Vadinasi, reikia laukt, kol viskas dūmais nueis kurią naktį, kitaip niekas jokių priemonių nesiims“, – stebisi pareigūnų sprendimu senolis Antanas.

Baudžiamosios bylos nepradėjo

Iš karto po to mįslingo palangės užsidegimo, senasis Vaickelionis išgirdo, kad sūnus Gedas išvyko Angliją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min