TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sensacinga žinia iš teismo: Igoris Achremovas paleidžiamas į laisvę

Igoris Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Igoris Achremovas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas sutiko taikyti Igoriui Achremovui lygtinį paleidimą.

Vilniaus apygardos teismas antradienio rytą paskelbė sensacingą, kita vertus, teisine prasme niekuo neypatingą žinią. Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteistas Igoris Achremovas lygtinai paleidžiamas į laisvę.

Teismas tenkino I.Achremovo ir jo advokato Daliaus Boreikos skundą bei pripažino, kad žemesnės instancijos teismo nutartis netenkinti Vilniaus pataisos namų teikimo dėl šio nuteistojo lygtinio paleidimo buvo neteisėta.

Šiandienė apygardos teismo nutartis, pagal kurią I.Achremovas paleidžiamas toliau atlikti bausmės neizoliuotas nuo visuomenės, yra neskundžiama ir įsigaliojo iškart.

47 metų I.Achremovas nelaisvėje laikomas jau beveik 18,5 metų.

Pagal nuosprendį, I.Achremovui yra skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė. Jei būdamas laisvėje nuteistasis pažeistų lygtinio paleidimo sąlygas, tai taptų pagrindu vėl jį sugrąžinti į laisvės atėmimo įstaigą.

Paleisdamas vyrą į laisvę, teismas įpareigojo jį naktimis būti namuose, ilgiau nei 7 dienoms neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos, reguliariai registruotis pataisos įstaigoje.

Papildyta. Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija neskundžiama nutartimi nusprendė, kad „egzistuoja visos sąlygos“ lygtiniam I.Achremovo paleidimui.

Vilniaus pataisos namų direktorius Arvydas Ižička sakė, kad I.Achremovas gali būti išleistas iki vidurdienio.

„Įstatymas numato, kad mes privalome jį paleisti pirmoje dienos pusėje. Tai priklauso nuo to, kada jis susiruoš. Jis yra dirbantis asmuo, privalo priduoti savo darbo vietą, atsiskaityti su įstaiga ir tada bus paleistas“, – BNS antradienį sakė Vilniaus pataisos namų direktorius Arvydas Ižička.

Teismas atkreipė dėmesį, jog būdamas už grotų, jis tik vieną kartą buvo baustas, 16 kartų skatintas už gerą darbą ir elgesį, pasižymi „gera emocine pusiausvyra“, yra mandagus.

Nuteistasis įpareigotas registruotis pataisos įstaigoje, būti namuose nuo 22 iki 6 valandos ryto, išskyrus jei tai susiję su darbu, neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms.

I.Achremovas yra pranešęs, jog išėjęs iš įkalinimo įstaigos, apsigyvens pas tėvus Vilniuje.

Teismas paskelbė, kad esant menkiausiam pažeidimui, lygtinis paleidimas gali būti panaikintas, ir nuteistasis gali būti grąžintas į įkalinimo įstaigą.

Teismo nutartį antradienį išklausė tik I.Achremovo advokatas, pats nuteistasis posėdyje nedalyvavo.

I.Achremovas įkalinimo įstaigose praleido 18 metų, 5 mėnesius ir 20 dienų. Jam buvo likę kalėti šešeri metai, 6 mėnesiai ir 11 dienų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min