TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sensacingas posūkis rezonansinėje byloje: už garsųjį inkasatorių apiplėšimą nuteisti vyrai – išteisinti (atnaujinta 16.13 val., video)

V.Golubovskis (kairėje) ir A.Masterbrockis viliasi palankaus teismo sprendimo, o jų šiandien į posėdį atsivesto naujo liudytojo (antrajame plane) niekam nebeapklausė.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / V.Golubovskis (kairėje) ir A.Masterbrockis visą laiką kartodavo esantys nekalti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas panaikino apkaltinamąjį nuosprendį vilniečiams Valentinui Golubovskiui ir Artūrui Masterbrockiui, anksčiau nuteistiems už inkasatorių apiplėšimą prie parduotuvės „Maxima“, kurio metu pagrobta 1,8 mln. litų.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad visiškai tenkina garsaus bušido kovotojo Valentino Golubovskio ir jo bičiulio sportininko Artūro Masterbrockio apeliacinius skundus.

Kaip žinoma, šie vyrai buvo nuteisti už amžiaus apiplėšimu vadinamą nusikaltimą, kai 2007 spalio 14 dieną sostinės pakraštyje, prie Salininkų parduotuvės „Maxima“, buvo pagrobtas bendrovės „Falck security“ autobusiukas, jo vairuotojas bei 1,8 milijono litų.

Pirmosios instancijos teismas kaltinamiesiems buvo skyręs griežtas bausmes: keturiasdešimtmetis V.Golubovskis buvo nuteistas kalėti 9, jo bendraamžis bičiulis A.Masterbrockis  – 8 metus. Kol nuosprendis nebuvo įsiteisėjęs, vyrai buvo palikti laisvėje.

Tačiau Vilniaus apygardos teismas ankstesnį nuosprendį panaikino ir paskelbė naują išteisinamąjį nuosprendį.

Teisėjų kolegijos teigimu, V.Golubovskis ir A.Masterbrockis išteisinami, neįrodžius jų dalyvavimo minėtame inkasatorių apiplėšime. 

Teismas pažymėjo, kad niekas nekaltas negali būti nuteistas, o asmenų kaltumas turi būti patvirtintas patikimais įrodymais.

Išteisinamajame nuosprendyje pažymima, kad teisminio nagrinėjimo metu buvo išnaudotos visos galimybės pašalinti abejones šioje byloje, tačiau tokio rezultato pasiekti nepavyko.

„Nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis“, – akcentuoja bylą išnagrinėjusi Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš Lauretos Ulbienės (pran.), Ryšardo Skirtuno ir Jūratės Damanskienės.

Po šiandienio nuosprendžio buvę kaltinamieji neslėpė džiaugsmo: apkabino vienas kitą, jiems rankas spaudė bičiuliai. A.Masterbrockis rodė pergalės ženklą, o rusakalbis V.Golubovskis pastambino kažkam iš artimųjų ir pranešė: „Viskas gerai, išteisino.“

Savo ruožtu bylą kuruojantis prokuroras Remigijus Matevičius tik prasitarė svarstysiąs galimybę skųsti šį išteisinamąjį nuosprendį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Inkasatorių apiplėšimo byla yra sudaryta iš 11 tomų, ji ganėtinai sudėtinga.

Ilgiau nei pusantrų metų užsitęsęs ikiteisminis tyrimas bei teisminis nagrinėjimas vien pirmosios instancijos teisme, bemaž pusšimtis apklaustų liudytojų, valandos slapta įrašytų telefoninių pokalbių, krūvos įvairių įmantrių ekspertizių ir niekaip nepamatuojami į šią istoriją įveltų žmonių išgyvenimai – tai tik dalis šios bylos bagažo.

Prokuratūra nuo pat pradžių pripažino, kad byla turi rimtų trūkumų, mat esama faktų, jog apiplėšime dalyvavo keturi asmenys, o į teisiamųjų suolą sėdo tik du. Beje, per apiplėšimą pagrobti beveik du milijonai litų nerasti iki šiol.

Naujienų portalas 15min.lt nuosekliai pasakojo, kaip klostėsi šis teismo procesas dėl ginkluoto inkasatorių apiplėšimo. Teismas šioje byloje surengė keliolika posėdžių (žr. susijusius straipsnius).

VIDEO: 15min.lt - Amžiaus apiplėšimo byloje išteisintų vyrų džiaugsmas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min