Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 30d. 12:06

Serijiniam sukčiui – naujas nuosprendis

Šioje byloje Stanislavas prisipažino paėmęs pinigus, tačiau tikino neplanavęs jų pasisavinti – esą tiesiog žlugo jo verslo sumanymas.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Šioje byloje Stanislavas prisipažino paėmęs pinigus, tačiau tikino neplanavęs jų pasisavinti – esą tiesiog žlugo jo verslo sumanymas.

Teisme – dar vienos vilniečio Stanislavo Zenkevičiaus bylos atomazga: devyni mėnesiai kalėjimo už sukčiavimą.

Žmonių ir firmų apgaudinėjimas S.Zenkevičiui buvo tapęs gyvenimo būdu. Kol jį pričiupo teisėsaugininkai, 25 metų vilnietis nesunkiai susirasdavo aukų.

Mulkindamas ir bičiulius, ir nepažįstamus žmones, S.Zenkevičius naudodavo asmenines savybes: respektabilią išvaizdą, iškalbą, neblogas kompiuterijos ir vadybos žinias.Už neteisėtai įgytus 13 030 litų Stanislavas apkaltintas sukčiavimu.

Saiko pojūtį praradusį aferistą po kurio laiko pagaliau supančiojo teisėsauga. Pastaruoju metu jis sėdi už grotų ir yra įsisukęs į tikrą teismų maratoną.

Žadėjo prekių iš Vokietijos

Penktadienį S.Zenkevičius nuteistas už tai, kad iš nukentėjusiojo D.M. išviliojo 13 030 litų. Siekdamas apgaule įgyti svetimą turtą, S.Zenkevičius siautėjo dar 2007 metų kovą.

Tyrimo metu nustatyta, jog iš anksto žinodamas, kad savo pažado netesės, melagingai sakydamas, kad iš Vokietijos pigiau atveš 2 televizorius ir 2 kompiuterius, iš nukentėjusiojo Stanislavas paėmė 2 930 litų avansą.

Vėliau pirkėjas S.Zenkevičiaus nurodymu papildomai pervedė į sukčiaus sąskaitą pinigų. Už neteisėtai įgytus 13 030 litų Stanislavas apkaltintas sukčiavimu.

Skyrė devynis mėnesius kalėjimo

Šią savaitę jau įvyko teisiamasis posėdis, kurio metu ši S.Zenkevičiaus byla buvo išnagrinėta.

Kaltinamasis kaltę pripažino iš dalies. Stanislavas neneigė, kad iš nukentėjusiojo gavo kaltinime nurodytas pinigų sumas ir liko jam skolingas, tačiau nepripažino, kad iš anksto galvojo pažado netesėti ir ketino gautus pinigus pasisavinti apgaulės būdu. Vilnietis aiškino, esą jam tiesiog nepavyko nupirkti sutartų daiktų.

Su nukentėjusiojo pareikštu civiliniu ieškiniu Stanislavas sutiko. Savo ruožtu kaltinamojo gynėjas buvo prašęs S.Zenkevičių išteisinti nesant jo veiksmuose jam inkriminuoto nusikaltimo sudėties.

Šiandien nuosprendį paskelbęs teisėjas Olegas Šibkova pažymėjo, kad pinigus Stanislavas išviliojo sąmoningai, iš anksto sukurpęs tokį sukčiavimo planą.

S.Zenkevičiui skirta devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė skaičiuojama nuo šios dienos. Taip pat teismas visiškai patenkino D.M. ieškinį dėl 13 030 litų priteisimo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min