Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 30d. 09:35

Serijinis prievartautojas Arturas Vasilevskis, laukdamas 9 metų nelaisvės nuosprendžio, sugebėjo sukurti šeimą

Arturas Vasilevskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arturas Vasilevskis

Už 6 moterų ir merginų išprievartavimą Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentui Arturui Vasilevskiui bausmę skyręs teismas atsižvelgė ir į pasikeitusią vaikino šeiminę padėtį.

Penktadienio rytą Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad už šešių merginų ir moterų išprievartavimą VPU studentas A.Vasilevskis turės kalėti 9 metus, pirmuosius 5 praleisdamas kalėjime, o 4 – pataisos namuose.

Skirdamas šią palyginti švelnią bausmę, teisėjas atsižvelgė ir į tai, kad nuteistasis šiuo metu sukūrė šeimą.

Šešių nukentėjusiųjų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti iš A.Vasilevskio iš viso priteista 115,5 tūkst. litų (kompensacijos už moralinę žalą siekia nuo 10 iki 30 tūkst. litų). Ieškinius tik iš dalies patenkinęs teisėjas pabrėžė, kad tokias sumas nustatė atsižvelgdamas į teismų suformuotą praktiką, taip pat nuteistojo turtinę padėtį, jo kaltę, žalos dydį.

Skirdamas prievartautojui laisvės atėmimo terminą (prokuratūra buvo prašiusi sodinti jį beveik 14 metų), teismas atsižvelgė, kad A.Vasilevskis pripažintas kaltu dėl 4 sunkių ir vieno labai sunkaus nusikaltimo. Tačiau jis visiškai pripažino savo kaltę, gailėjosi. Praeityje jis neteistas, tik baustas už KET pažeidimus. A.Vasilevskio atsakomybę sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui, prokuratūros atstovas teigė svarstysiąs šią galimybę.

VIDEO: 15min.lt - Arturas Vasilevskis išklausė nuosprendį

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min