Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 19d. 11:44

Šeši asmenys bus teisiami dėl prekybos žmonėmis, į prostituciją siekta įtraukti ir nepilnametes

Antrankiai
„Photos.com“ nuotr. / Antrankiai

Panevėžio prokurorai teismui perdavė šešis prekyba žmonėmis įtariamus asmenis.

Trečiadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė nagrinėti apygardos teismui dar vieną su organizuotu nusikalstamumu susijusią 11 tomų prekybos žmonėmis baudžiamąją bylą. Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai.

Prekyba žmonėmis kaltinami šeši asmenys bus teisiami už merginų, tarp jų ir nepilnamečių, įtraukimą į prostituciją ir siekimą pelnytis iš to, ketinimą išvežti į užsienį ir parduoti, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis su tikslu platinti, siekimą platinti nepilnamečiams, už poveikį nukentėjusiam asmeniui ir kitas nusikalstamas veikas.

„Dar viena teismą pasiekusi didelės apimties sudėtinga prekybos žmonėmis byla padėjo atskleisti 14 naujų žmogaus orumą žeidžiančių nusikalstamų veikų ir pateikti kaltinimus šešiems labai sunkiais nusikaltimais įtariamiems asmenims“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Šiuo metu Panevėžio apygardos prokurorai vadovauja 10 ikiteisminių tyrimų, susijusių su organizuotu nusikalstamumu ir prekyba žmonėmis. Teisme nagrinėjamos dvi prekybos žmonėmis baudžiamosios bylos, kuriose prokurorų kaltinimai pateikti septyniems asmenims. Už prekybą žmonėmis bausmių jau sulaukė 25 nuteistieji, teismo pripažinti kaltais ir į prostituciją pardavę ne vieną dešimtį merginų, tarp jų ir vaikų.

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad trys nukentėjusiosios, gyvenančios užsienyje, pirmą kartą šalyje buvo apklaustos nuotoliniu būdu – pasitelkus garso ir vaizdo priemones. Pasak Panevėžio apygardos vadovo, konferencinis ryšys yra labai patogus tokių tyrimų apklausos būdas.

Pernai iš šalyje ištirtų prekybos žmonėmis dešimties nusikalstamų veikų – septynios jų buvo ištirtos ir perduotos teismui Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų.

„Šios svarbios veiklos rezultatams didelės įtakos turi nuoseklus prokurorų ir tyrėjų darbas su į prekeivių pinkles pakliuvusiomis merginomis, bendradarbiavimas su pagalbą teikiančia organizacija „Caritas“, – teigia Justinas Pupka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min