Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštą vaikelį pagimdžiusi vilnietė kaltina medikus aplaidumu: kūdikiui sulaužyti šonkauliai

Naujagimis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujagimis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštojo vaiko prieš 10 dienų susilaukusi moteris gydytojus kaltina sužalojus jos naujagimį. Su dukrele moteris laiką leidžia ligoninėje, nes iškart po gimdymo Antakalnio klinikoje su naujagime pateko į Santariškių reanimaciją.

Dėl keturių lūžusių naujagimio šonkaulių, raktikaulio, pažeistų kaklo slankstelių vilnietė kaltina gydytojus. Jie neva atsisakė daryti Cezario pjūvį. LNK žinių laida tokią istoriją papasakojo apie Aleksandrą Maklakovą.

Aleksandra, pagimdžiusi jau penkis vaikus, jautė, kad šešto pati nepagimdys.

„Gydytoja man pasakė: pagimdei penkis, pagimdysi ir šeštąjį. Aš daktarei sakau: nepagimdysiu. Jaučiau, kad ne tokie sąrėmiai, kaip anksčiau, juk ne pirmą kartą gimdau. Prieš šešerius metus, kai paskutinį kartą gimdžiau, man gydytojas paaiškino, kad didesnio nei 3 kilogramų kūdikio aš gimdyti negaliu, o mergaitė gimė daugiau kaip 4 kilogramų“, - sakė A.Maklakova.

Gimdyvės baimės pasitvirtino. Gimdant kūdikio pečiai įstrigo, naujagimę teko skubiai gelbėti.

Gydytoja man pasakė: pagimdei penkis, pagimdysi ir šeštąjį.

„Gydytoja pasakė, kad keturi šonkauliai jau sulaužyti, sakė, apie kaklą pasakė kad sulaužytas. Ranka - taip pat sulaužyta. Pasak, reanimacijos daktarės, dėl rankos vaikas gali jausti padarinius, netgi būti paralyžiuota, bet ir jie patys iki galo negali nustatyti“, - pasakojo A. Maklakova.

Daugiau nei savaitę motina negalėjo savo vaiko paimti ant rankų, maitinti. Dėl streso moteriai dingo pienas. Ji neatmeta galimybės, kad sustiprėjusi ieškos teisininkų pagalbos.

Antakalnio klinikinės ligoninės, kurioje gimė mergytė, medikai sako, kad atvejų, kai gimdant sužalojami vaikai, pasitaiko. Taip atsitinka, kai įstringa kūdikio pečiai ir kūdikį tenka tiesiog ištraukti. O Cezario pjūvis visoms norinčioms neatliekamas, moterys skatinamos gimdyti pačios.

Medikai sako, kad atvejų, kai gimdant sužalojami vaikai, pasitaiko. Taip atsitinka, kai įstringa kūdikio pečiai ir kūdikį tenka tiesiog ištraukti. 

„Šiuo konkrečiu atveju man sunku atsakyti, kuriuo momentu pacientė prašė Cezario pjūvio operacijos, kokia tuo metu buvo klinikinė situacija. Bet dažniausiai visos moterys, ypatingai gimdymo pabaigoje, jos visos pavargsta ir nori, kad kuo greičiau tas gimdymas pasibaigtų ir dažnai prašo Cezario pjūvio operacijos“, - sakė ginekologė akušerė Diana Ramašauskaitė.

Jokio medicininio įrašo, kad gimdyvei rekomenduojama atlikti operaciją, gimdymą priėmę medikai sako neradę. Pasak gydytojos, naujagimio kaulai turėtų greitai sugyti ir vaikas ateityje greičiausiai nejaus jokių traumos padarinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min