TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Siaubo naktis Jonavoje: gaisras daugiabutyje priminė pražūtingą 2007-ųjų nelaimę Žirmūnuose

Įvykio vietoje
Rimgaudo Budrio/Jonavoszinios.lt nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktinis praėjusios nakties gaisras Jonavoje, kurį pavyko užgesinti per valandą ir kurio metu nenukentėjo nė vienas iš dvidešimties evakuotų bendrabučio tipo daugiabučio gyventojų, vėl atkreipė dėmesį į aktualią avarinių išėjimų ir degiais sendaikčiais užgriozdintų bendrųjų patalpų problemą.

Pranešimą apie rimtą nelaimę Jonavoje specialiosios tarnybos gavo penktadienį vėlai vakare, 23.11 val.

Į įvykio vietą Lietavos gatvėje 5 išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos, taip pat policijos ir medikų ekipažai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriuje 15min.lt sužinojo, kad dėl šio gaisro teko evakuoti 20 gyventojų. Nė vienas iš jų dūmais neapsinuodijo, neapdegė.

Vis dėlto šis įvykis iškart priminė gelbėtojams garsųjį pražūtingą 2007-ųjų metų gaisrą sostinės Žirmūnų rajone, kai žuvo šeši 9-aukščio gyventojai. Būtent tąsyk pirmą kartą itin skaudžiai kainavo pamoka apie evakuacines laiptines – jos buvo užgriozdintos, užrakintos ir tapo spąstais žmonėms degančiame name.

Panaši situacija buvo ir Jonavoje, kur liepsnojo rakandais užversti bendro naudojimo balkonai, tarnaujantys ir kaip avariniai išėjimai.

Gaisras galėjo kilti nuo neatsargiai numestos nuorūkos.

Lietavos gatvėje liepsnojo balkonai 3-iame, 4-ame ir paskutiniame penkiaaukščio aukšte.

PAGD duomenimis, gelbėtojai į įvykio vietą atskubėjo per 5 minutes, 23.16 val.

Lygiai vidurnaktį ugnies plitimas pagaliau buvo sustabdytas. Dar po pusvalandžio, 0.30 val., liepsnas pavyko numalšinti visiškai.

Pirminiais duomenimis, šis gaisras galėjo kilti nuo neatsargiai numestos nuorūkos. 

Iš stipriai uždūmintų patalpų gyventojai buvo raginami išeiti. Įbauginti žmonės iš namų spruko su chalatais ir šlepetėmis, rašo vietinis žinių portalas Jonavoszinios.lt.

Prie pat Lietavos gatvės 5-uoju numeriu pažymėto namo yra įsikūrusi parduotuvė „Maxima“. Ugnis veržėsi iš Kosmonautų gatvės pusėje esančių balkonų, nuo parduotuvės pusės.

Pasak gyventojų, nors gaisras kilo viršutiniuose namo aukštuose, tačiau stipriai buvo uždūmintos ir apatinių aukštų laiptinės, dūmų buvo daugelyje butų.

15min.lt primena, jog 2007-ųjų kovo 11-osios, sekmadienio, paryčiais tragiškiausias pastarojo dešimtmečio gaisras, pasiglemžęs net 6 gyvybes, kilo sostinės Žirmūnų gatvės daugiabutyje.

Ugniagesiai ir gelbėtojai devynaukštį apgulė apie 5.30 val.

Kai kurios aukos, neištvėrusios karščio, šoko iš 6-ojo aukšto. Gaisro metu žuvo 6 žmonės, tarp jų – Lietuvos darbininkų sąjungos vienas iš steigėjų ir vadovų, buvęs Seimo narys 58 metų Petras Šakalinis bei neregys, išsilavinęs ir talentingas menininkas 35 metų Remigijus Audiejaitis.

Kaimynai po nelaimės pasakodavo, kad ugnis landyne virtusiame šiukšlėmis užgriozdintame bute galėjo rusenti dar prieš 5 valandą. Oficialiai skambutis į bendrąjį pagalbos centrą užfiksuotas 5 val. 21 min., nors, kai kuriomis žiniomis, rūkstančius dūmus dar kiek anksčiau pastebėjo ir gaisrininkams apie tai pranešė mieste patruliavę policininkai.

Iš landynės ugnis netrukus išplito į dar tris 6-ojo aukšto butus, liepsnos persimetė ir į du butus 7-ajame aukšte.

Gyventojai negalėjo išsigelbėti pro du avarinius išėjimus, nes vienas buvo užkaltas, o kitas užgriozdintas rakandais.

Košmariški vaizdai

Gaisrui Žirmūnų gatvės 93-iuoju numeriu pažymėtame name gesinti atvyko 7 ugniagesių automobiliai. Gelbėtojai tik po kurio laiko prasibrovė iki išėjimo ir nuplėšė lentas.

Tuo metu vyko kraują stingdanti drama.

„Vienas vyriškis pradėjo rėkti lyg skerdžiamas. Po to ir moteriškė ėmė šaukti nesavu balsu. Gal tai jie ir iššoko?” – svarstė iš gretimo namo nakties košmarą stebėję sutuoktiniai.

Gyventojų evakavimas užtruko. „Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite!” – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Į lauką išbėgusios vienmarškinės moterys su vaikais, vyrai ir seneliai su ašaromis stebėjo, kaip jų namus glemžiasi ugnis.

Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite!, – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Nors gaisras apie 7 val. buvo lokalizuotas, po poros valandų liepsnos trumpam vėl plykstelėjo 8-ojo aukšto balkone.

Nukentėjo 4 kūdikiai

Dėl apsinuodijimo smalkėmis į ligoninę pateko 4 kūdikiai, iš kurių mažiausiam – vos 7 mėnesiai. Gaisro dūmais apsinuodijo ir 7 paaugliai. Dar 10 suaugusiųjų taip pat buvo pristatyti į ligoninę, bet po apžiūros paleisti.

Per nelaimę trys žmonės žuvo liepsnose ir dūmuose, vienas – iššokęs pro šešto aukšto langą.

Dar vienas iš daugiaaukščio iššokęs žmogus sunkiai susižalojo ir vėliau, nepabudęs iš komos, mirė ligoninėje. Medikų rankose užgeso ir 90 procentų kūno apdegusio 44 metų vyriškio gyvybė.

Kone aštuoniasdešimčiai vilniečių, kurie po gaisro nebegalėjo gyventi savo namuose, savivaldybė buvo parūpinusi laikinus būstus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min