TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliečiai broliai susitinka tik kalėjime

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliečiai gyvens ramiau, nes teisėtvarkos pareigūnai bendromis pastangomis nuo visuomenės izoliavo tris brolius - 27 metų Aurelijų, 23 metų Gabrielių ir 22 metų Karolį Peldžiūnus – ilgą laiką miesto gyventojams neleidusius saugiai gyventi.

Laisvėje šiems broliams susitikti pastaruoju metu nesisekdavo: jei vienas laisvėje, kiti du – belangėje, vienas išeina, sėda tas, kuris buvo laisvėje. Taip ir sėdėdavo broliai pakaitomis. Dabar pagaliau jie susitiko. Deja, kalėjime.

Šiaulių policijos nuotr./Aurelijus Peldžiūnas
Šiaulių policijos nuotr./Aurelijus Peldžiūnas

Šiaulių policija praneša, kad visi trys Peldžiūnai savo teistumo biografiją pradėjo būdami nepilnamečiai: Aurelijus ir Gabrielius, sulaukę keturiolikos, o Karolis – šešiolikos. Vaikinų gyvenimo istorija persunkta įvairaus sunkumo nusikaltimais, pradedant vagystėmis ir baigiant nužudymu.

Septynis kartus teistas Aurelijus paskutinįkart nuo visuomenės izoliuotas 2006-ųjų lapkritį. Tada jam buvo pareikšti įtarimai dėl nužudymo – 2006 metų spalio 21 d. jis Šiauliuose, J.Basanavičiaus gatvėje, prie vieno namo laiptinės nušovė dvidešimtmetį to namo gyventoją.

Prieš tai jis buvo ne kartą teistas už vagystes. O vogdavo, kaip ir kiti jo broliai, viską ir iš visur – iš automobilių, butų, rūsių garažų, kioskų, praeinančių žmonių…

Šiaulių policijos nuotr./Gabrielius Peldžiūnas
Šiaulių policijos nuotr./Gabrielius Peldžiūnas

Aurelijaus ir Gabrieliaus pavardė figūravo ir dviejose baudžiamosiose byloje dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Tačiau nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę, ikiteisminiai tyrimai jų atžvilgiu buvo nutraukti.

2007-ųjų lapkritį teisiamas už minėto jaunuolio nužudymą Aurelijus Peldžiūnas buvo pripažintas pavojingu recidyvistu ir trylikai metų izoliuotas nuo visuomenės. Tačiau tai nebuvo jo paskutinis teistumas. Sėdėdamas kalėjime, jis sulaukė teismo už automobilių vagystes, su broliu Gabrieliumi padarytas 2006 metų vasaros ir rudens mėnesiais.

Šių metų balandžio pradžioje jie išgirdo nuosprendį: Aurelijui, subendrinus bausmę už nužudymą ir automobilių vagystes, paskelbta galutinė bausmė – 13 metų nelaisvės, o jo broliui Gabrieliui – 7 metai ir 6 mėnesiai. Pastarajam – tai septintasis teistumas. Broliams buvo pateikti kaltinimai dėl dešimties automobilių vagysčių ir dėl dviejų pasikėsinimų juos pavogti.

Šiaulių policijos nuotr./Karolis Peldžiūnas
Šiaulių policijos nuotr./Karolis Peldžiūnas

Automobilius jie vogė iš namų kiemų, iš automobilių stovėjimo aikštelių ir iš garažų, patekdami į juos, išgriovę garažų sienas. 2007 m. birželio mėn. Gabrielius dėl šių vagysčių buvo suimtas ir apsigyveno Tardymo izoliatoriuje, kur ir sulaukė teismo už jas. Teismas jį pripažino recidyvistu.

Jauniausias brolis Karolis – agresyviausias. Jo „sąskaitoje“ – penki teistumai, daugiausia už nusikaltimus, susijusius su smurtu – plėšimus ir sveikatos sutrikdymus. Šiuo metu jis kali už tai, kad 2007 m. vasario 18-osios naktį P.Višinskio gatvėje su savo sėbrais užpuolė, sužalojo ir apiplėšė 26 metų šiaulietį.

Nukentėjusysis buvo Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato Konvojaus būrio postinis. Vaikinas užpultas ne darbo metu. Peilio dūriu į nugarą jam buvo padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Ir tai padarė Karolis. Už tai teismas jam atseikėjo 6 metus nelaisvės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kalėjimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min