TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliečiai pasiryžo ant kiekvieno kampo pakabinti po vaizdo kamerą

Stebėjimo kameros
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Stebėjimo kameros
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių policija ir verslininkai rengia prevencinį projektą, kurio esmė – užtikrinti gyventojų saugumą sumontuojant kuo daugiau vaizdo stebėjimo kamerų.

Šiaulių miesto policijos pareigūnai susitikimuose su gyventojais dažnai išgirsta jų pageidavimą kuo daugiau policininkų matyti mikrorajone. Kiekvienas namas pageidautų vos ne policijos posto savo kieme. Tada, jų nuomone, būtų tvarka ir jie saugiai jaustųsi savo aplinkoje, rašoma pirmadienį Šiaulių apskrities VPK atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės išplatintame pranešime.

Kadangi tokių policijos pajėgų, kurios patenkintų kiekvieno namo poreikį, mieste nėra, tad pareigūnai, kartu su vienos privačios firmos atstovais vykdydami prevencinę programą „Saugią aplinką kurkime kartu“, nutarė miesto gyventojams rekomenduoti pasitelkti šiuolaikinę techniką ir prie daugiabučių namų įsirengti nepailstančią tvarkos sergėtoją – vaizdo stebėjimo kamerą.

Pirmiausia šią idėją nutarta siūlyti tiems namams, kuriuose įsikūrusios „Saugios kaimynystės“ grupės. Šios naujovės įgyvendinimo pradininkė buvo Gegužių 51-ojo namo bendrija. Ji sudarė sutartį su bendrove, kuri jiems trejiems metams išnuomojo vaizdo stebėjimo kamerą ir tokį pat laikotarpį ją prižiūrės. Budri kameros akis aplinką stebi dieną ir naktį. Jos užfiksuoti vaizdai saugomi interneto serveryje. Bendrijos pirmininkui sudaryta galimybė prisijungti prie jo. Panoręs išsiaiškinti, kas kieme nulaužė medį ar naktį po langais triukšmavo, jis tą galės padaryti be problemų.

Žinia apie vaizdo kameros įrengimą Gegužių 51-ojo namo bendrijoje netruko pasklisti, tad atsirado ir daugiau pageidaujančiųjų susipažinti su šia naujove. Rugsėjo 22 d. Šiaulių miesto policijos komisariato patalpose buvo organizuotas trišalis susitikimas, kuriame, be komisariato vadovų, dalyvavo „Saugios kaimynystės“ grupių pirmininkai ir UAB „Alpha komunikacijos“ atstovė. Ji pademonstravo vaizdo įrašus, padarytus Gegužių 51-ojo namo teritorijoje esančios kameros, supažindino su jos teikiamais privalumais, atsakinėjo į bendrijų pirmininkų klausimus. Visiems susirinkusiesiems patiko tokia idėja: vieni iš karto apsisprendė dėl jos įgyvendinimo, kiti dar norėjo pasitarti su bendrijos gyventojais.

Taigi jei dar netolimoje praeityje vaizdo stebėjimo kamerų įrengimą gyvenamųjų namų bendrijų teritorijoje buvo galima pavadinti utopija, tai šiandien ji tampa realybe, teigiama Šiaulių apskrities policijos pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min