Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliečiai, sumanę pralobti iš Norvegijoje vogtų lapių kailių, atsidūrė teisme

Kailiai
Šiaulių AVPK nuotr. / Kailiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Kerys teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje šiauliečiai – 33 metų P.E. ir 36 metų R L. – kaltinami neteisėtu lapių kailių įgijimu bei siekiu juos realizuoti. Šie kailiai buvo pagrobti kitų asmenų iš vieno Norvegijoje esančio ūkio.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 4-ojo skyriaus pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad vienas iš kaltinamųjų – R.L., būdamas užsienyje, 2015 metų lapkritį paprašė draugo, kito kaltinamojo P.E. jam atsiųsti dideles rankines į Norvegiją.

Jos buvo skirtos ne kam kitam, o vogtiems lapių kailiams iš Skandinavijos gabenti į Lietuvą ir, vėliau parduodant, užsidirbti pinigų.

Nustatyta, kad Norvegijoje nieko apie vogtus kailiukus nežinančiam kurjeriui kartu su kitais daiktais buvo įdėtos ir 4 rankinės. Patikinus, kad jose sudėta patalynė, siuntinį paprašyta nugabenti į sutartą vietą Lietuvoje.

Tačiau nusikaltėlių planas pralobti subliuško, kai 2015 metų gruodžio 8 d. Simne, Alytaus rajone, kaltinamasis P.E. buvo sulaikytas pareigūnų.

Policija iš karto sulaikė jį po to, kai iš siuntinius gabenusio kurjerio kaltinamasis P.E. paėmė ir į savo automobilį persidėjo jam pargabentas 4 kelionines rankines su jose buvusiais 102 vienetais lapių kailių. Rastų kailių vertė – beveik 6 tūkstančiai eurų.

Kita dalis lapių kailių tik po kelių mėnesių buvo aptikta Šiauliuose, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje esančiame garaže. Čia, R.L. nuomojame garaže, buvo rasti 525 vienetai lapių kailių, kurių bendra vertė viršija 30 tūkstančių eurų.

Bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos Europolo Lietuvos nacionalinio skyriaus pareigūnais buvo išaiškinta, kad 2015 metų gruodžio 4 d. naktį iš fermos esančios Norvegijos Oppdal savivaldybėje buvo pavogta apie 900 lapių kailiukų.

Šie kailiukai, tarp kurių buvo melsvai sidabrinių, pilkšvai melsvai sidabrinių, žydrųjų poliarinių lapių ir pilkšvų kailiukų priklausė vienam to krašto ūkininkui, besiverčiančiam kailinių žvėrelių kailiukų verslu. Jis planavo juos artimiausiomis dienomis parduoti Oslo kailiukų aukcionui. Pas įtariamuosius rasti lapių kailiukai grąžinti savininkui.

Šiaulių AVPK nuotr./Kailiai
Šiaulių AVPK nuotr./Kailiai

Abu jau kartą teisti kaltinamieji nepripažįsta darę šiuos nusikaltimus. Pagal Baudžiamąjį kodeksą P.E. gresia laisvės atėmimas iki 2 metų, o R.L – iki 4 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min