Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Šiauliečio suburta gauja turtus krovėsi ardydama vogtus automobilius

Iš kiekvienais metais užregistruojamų nusikalstamų veikų didžiausią procentą sudaro vagystės, kurių ištyrimas neretai tampa iššūkiu. Vagystėmis kaltinamųjų nusikaltimai nesibaigia – vogti daiktai vėliau dažnai realizuojami. Ikiteisminį tyrimą, kada žinomai nusikalstamu būdu gautą didelės vertės turtą įgydavo organizuotos grupės nariai, baigė ir teismui perdavė Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Laurynas Butvidas.
Kaune pristatyta „Smart DNR“ technologija
Asociatyvi iliustracija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tyrime, kurį atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kaltinimai pateikti 4 asmenims, iš kurių 3 priklausė organizuotai grupei. Visi kaltinamieji yra Šiaulių miesto ir rajono gyventojai, kuriems nuo 32-ejų iki 54-erių metų. Vienas kaltinamųjų E.Ž., subūręs ir vadovavęs organizuotai grupei, galimai įgydavo vogtus automobilius ir juos realizuodavo.

Nuo 2013 metų iki 2019 metų sausio pabaigos grupuotės nariai nupirko 56 vogtas transporto priemones (kurių rinkos vertė siekia nuo 10 iki 50 tūkstančių eurų), už kurias mokėdavo nuo kelių iki 10 tūkstančių eurų. Daugiausiai įgyta Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Švedijoje pagrobtų transporto priemonių, po kelias – kitose Europos šalyse.

Šiaulietis žinodavo, kad transporto priemonės yra gautos nusikalstamu būdu. Jis organizuodavo automobilių išardymą, automobilių ir jų dalių identifkavimo numerių klastojimą, patalpų, kuriuose gali būti laikomi bei ardomi pagrobti ir ieškomi automobiliai, nuomą, įrankių, reikiamų automobiliams ardyti, įgijimą, praneša prokuratūra.

Kiekvienas grupės narys atliko tam tikrą užduotį – nugabendavo automobilius į nurodytas patalpas bei ten juos išardydavo, nušlifuodavo automobilių kėbulo identifikavimo numerius, išveždavo dalis į numatytas tam vietas. Vienas iš narių mašinų dalis perimdavo, paslėpdavo ir kartu su bendrininkais jas parduodavo tretiesiems asmenims ar įmontuodavo į kitus automobilius. Transporto priemonės buvo ardomos ir laikomos garažuose Panevėžyje, Šiauliuose, Kelmėje ir Kelmės rajone.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuotos grupės lyderis taip pat organizavo netikros asmens tapatybės kortelės pagaminimą bei panaudojimą. Jis grupės nariams pavedė surasti asmenį, kuris sutiktų pateikti savo nuotrauką netikros asmens tapatybės kortelės pagaminimui. Kai kortelė buvo pagaminta, ją pateikė garažų (juose buvo laikomos vogtos mašinos) nuomotojams, sudarydamas negyvenamųjų patalpų nuomos sutartis su dviem uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis.

Pas vieną iš kaltinamųjų namuose Šiaulių rajone kratų metu rasta kokaino.

Iš šio ikiteisminio tyrimo atskirti dar du ikiteisminiai tyrimai. Dviejų asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kai aktyviai padėjo atskleisti organizuotos grupės padarytas nusikalstamas veikas.

Visi keturi kaltinamieji šiame ikiteisminiame tyrime savo kaltę pripažįsta visiškai ar iš dalies.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Baudžiamasis kodeksas už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir realizavimą (189 str. 2 d.), transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimą, neteisėtą sunaikinimą ar pakeitimą (3061 str. 1 d.), dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu (300 str. 1 d. ir 2 d.) ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (259 str. 2 d.) numato įvairias bausmes, griežčiausia jų – laisvės atėmimas iki 4 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius