TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietę užpuolęs plėšikas auką badė, kol lūžo peilis

Peilis
„Scanpix“ nuotr. / Peilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje devyniolikmetis šiaulietis T.J. buvo kaltinamas pasikėsinimu apiplėšti, nužudyti dėl savanaudiškų paskatų. Buvęs pašto darbuotojas neneigė, kad į pensininkės butą atėjo pinigų, o smurto ėmėsi, nes ši pasipriešino.

Kaip rašoma teismo pranešime, šis įžūlus nusikaltimas padarytas 2010 metų rugsėjo 6 dieną Šiaulių mieste, Tilžės gatvėje gyvenančios pensininkės J.Ž. bute. T.J., kaip pašto darbuotojas, šiaulietės bute yra lankęsis ne kartą. Lemtingąją dieną kurjeris buto šeimininkei pasakė, kad ši neteisingai užpildžiusi laikraščio prenumeratos kvitą, nieko bloga neįtardama moteris jauną vyrą pasikvietė į vidų.

Tada svečias ir užpuolė moterį. Viena ranka laikydamas aukos burną, kita ėmė grasinti atsineštu peilių, pridėjęs jį prie kaklo.

Buto šeimininkė ėmė šauktis pagalbos, tada T.J. ėmė moterį badyti peilių. Badė tol, kol peilis nulūžo, tada spyręs jau gulinčiai aukai į galvą, įsibrovėlis pabėgo.

Vėliau ekspertai konstatavo, kad šiaulietei buvo durta ne mažiau 9 kartų, jai buvo sužalotas kaklas, ranka, vidaus organai.

Moteris išgyveno. Pareigūnams ji pasakė užpuoliko vardą, nes vyrą pažinojo.

T.J. kaltės neneigė, vyras teigė, kad badyti nukentėjusiąją ėmė dėl to, jog ši šaukėsi pagalbos. T.J. nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tai teismas pripažino atsakomybę sunkinančia aplinkybe. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino šiauliečio nuoširdų prisipažinimą.

Už padarytą nusikaltimą teismas T.J. pripažino kaltu ir nuteisė jį kalėti 9 metus, bausmę jis turės atlikti pataisos namuose. Nukentėjusiajai nuteistasis turės atlyginti 20 tūkstančių litų neturtinės žalos, Šiaulių teritorinei ligonių kasai iš T.J. teismas priteisė apie 5 tūkstančius litų.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos Apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min