Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietės bute – neafišuojama kosmetikos ir parfumerijos parduotuvė

Šiaulietės bute
Šiaulių policijos nuotr. / Šiaulietės bute.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, talkindami Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistams, apsilankė pas Šiauliuose, viename Dainų g. esančiame bute, gyvenančią 36 metų J.J. Pasitikėjimo telefonu 1882 buvo gauta informacija, kad čia vykdoma abejotina prekyba.

Kaip informuoja Šiaulių policija, ant namo, kuriame gyvena ši šiaulietė, jokios iškabos, informuojančios apie čia veikiančią kokią nors parduotuvę, nėra. Ir į butą nėra taip paprasta patekti, nes pirmiausia klausiama: nuo ko, kas siuntė?

Net neįtarsi, kad pravėręs buto duris pateksi į tikrą parfumerijos saloną. Juo buvo paverstas vienas buto kambarys. Čia įrengtose vitrinose puikavosi garsiausių firmų kosmetika bei kvepalai. Lankytojai čia ateidavo, paveikti gana nebrangios, bet efektyvios reklamos priemonės, kurią galima būtų pavadinti „Iš lūpų – į lūpas“. Apsilankę vieni pažįstami apie neafišuojamą parduotuvę pranešdavo kitiems, šie dar kitiems, taip žinia ir sklido apie prabangios kosmetikos parduotuvę.

Prekeivė pareigūnams pateikė šių metų sausio 3 d. išduotą nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą, kuri suteikia teisę vykdyti kitą mažmeninę prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse. Paprašius pateikti gyventojo individualios veiklos pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą, paaiškėjo, jog tokio moteris nėra įsigijusi.

„Kaip buvome informuoti, prekyba čia vyksta senokai, nors pažyma išduota tik sausio pradžioje. Nuo tada iki patikrinimo dienos – jokios buhalterinės apskaitos“, – sako Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Zofija Brazaitienė.

Pareigūnams, apžiūrėjusiems prekes, kilo įtarimas, kad tarp daugybės originalios parfumerijos pakuočių gali būti ir falsifikatų. Buvo rasti 88 buteliukai, kurie, manoma, neteisėtai pažymėti kitų įmonių prekių ženklais. Kvepalus apžiūrėjęs SNB-REACT atstovas Baltijos šalyse patvirtino, kad jų buteliukai neatitinka originalioms prekėms keliamų reikalavimų. Taigi galimai tarp „Giorgio Armani“, „Gucci“, „Lacoste“, „Escada“, „Adidas“ kvepalų buvo ir jų klastočių. Moteris teigia šiuos kvepalus įsigijusi Gariūnų turgavietėje.

Dėl pramoninės nuosavybės teisių pažeidimo pradėta administracinė teisena. Už prekių, neteisėtai pažymėtų svetimu prekių ženklu, arba prekių, neteisėtai pagamintų panaudojant svetimą dizainą ar išradimo patentą, laikymą, siekiant turtinės naudos, numatoma bauda nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su tų prekių konfiskavimu.

Taip pat šiaulietei, vykdžiusiai veiklą pagal individualios veiklos pažymą ir gautų pajamų neregistravusiai gyventojo individualios veiklos apskaitos žurnale bei nepildžiusiai apskaitos dokumentų, teks atsakyti ir už šiuos pažeidimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min