TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietis laisvės neteko 13-ąjį kartą

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

25-erių metų šiaulietis Kostas Žukauskas kovo 22-ąją išgirdo teismo nuosprendį už nusikaltimą, kurio jam nepavyko padaryti. 13-ąjį kartą teisiamas vaikinas vieneriems metams laisvės neteko už pasikėsinimą apvogti gyvenamąjį namą.

Kaip teigiama policijos pranešime, už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką, kuri nebuvo baigta dėl nuo kaltininko valios nepriklausančių aplinkybių, baudžiamasis kodeksas numato tokią pat atsakomybę kaip ir už atitinkamą baigtą nusikaltimą. Tiesa, teismui palikta prerogatyva bausmę sušvelninti.

Niekur nedirbantis ir mažametį vaiką auginantis K.Žukauskas 2009-ųjų lapkričio pradžioje sužinojo, kad viename Kelmės g. gyvenamųjų namų laikoma didelė pinigų suma.

Vaikinas net žinojo, kad jie yra šeimininko darbo kambaryje, sudėti į vokus. Ne kartą už vagystes, plėšimą, sukčiavimą teistam žmogui tokia žinia – didžiulė pagunda. Ir jis susigundė. Lapkričio 3-osios rytą, kai šeimininkų namuose jau nebebuvo, K.Žilinskas pasiėmė laužtuvą ir atėjo prie namo. Deja, tąkart durų įveikti jam nepavyko. Po poros dienų vyras su tuo pačiu laužtuvu grįžo į nusikaltimo vietą. Po trečio smūgio juo pavyko išdaužti durų stiklo paketą. Dūžtantis stiklas sužalojo jam ranką, o kaimyninio namo kieme pasirodęs žmogus vagišių išgąsdino. Todėl K.Žukauskas metė laužtuvą ir pabėgo.

Pastabus kaimynas išgelbėjo vagystės objektu tapusius pinigus. O jų būta čia apie 20 tūkst. litų. Jis iškvietė namo savininkus, šie – policijos pareigūnus. Kriminalistinių tyrimų biuro specialistai ant durų stiklo rado kraujo, kuris gali būti panaudotas DNR tyrimui atlikti ir asmens tapatybei nustatyti. Taigi tas kraujo lašas ir buvo neginčijamas įrodymas šioje byloje. Atlikus šio kraujo lašo tyrimą, jo DNR genotipas sutapo su K.Žukausko, kurio DNR duomenys yra kartotekoje, genotipu. Taip įtariamasis buvo demaskuotas ir praėjusių metų liepą jam pareikšti įtarimai dėl turto sugadinimo ir pasikėsinimo apvogti.

Masalas vagims – ne tik didelės pinigų sumos, laikomos namuose, bet ir be apsaugos signalizacijos namų kiemuose stovintys automobiliai bei juose palikti įvairūs daiktai, ypač grotuvai. 19-metis Šiaulių rajono gyventojas Marius Motiekaitis praėjusių metų kovo 27-ąją susigundė Šiauliuose, viename Tilžės g. namo kieme, stovėjusiu automobiliu „Volvo 460“. Tačiau savo nusikalstamo tikslo jis neįgyvendino taip pat dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių – tiesiog nesugebėjo naudotis užrakintu automobilio vairu. Tad čiupo įrankių dėžę, išplėšė magnetolą ir spruko. Tačiau prieš pasprukdamas jis sukėlė didžiulį triukšmą: iš pradžių žyrantys pusplyte daužiamo automobilio lango stiklai, po to įrankių dėžės, nuo kurios nutrūko rankena, tekštelėjimas į žemę pažadino namo gyventoją, kuri pro langą pastebėjo kaimyno automobilyje sėdintį svetimą žmogų, vėliau – jį su kažkuo rankoje nubėgantį.

M.Motiekaitis policijos pareigūnams įkliuvo po trijų dienų, kai rugpjūčio 30-osios naktį Gardino g. 4-ojo namo kieme išdaužė automobilio „Audi 80“ priekinių durelių stiklą ir pavogė automagnetolą. Jį sulaikyti padėjo pastabaus šiauliečio pranešimas, kad namo kieme automobilius apžiūrinėja įtartinas jaunuolis. Reaguodami į šį pranešimą, patruliai nuvyko nurodytu adresu ir sulaikė jau apsivogusį jaunuolį. Pavogtoji automagnetola buvo rasta Tilžės g. namo kieme padėta po suoliuku.

Šių metų balandžio 7 d. Šiaulių apygardos teismas, subendrinęs bausmes, ketvirtą kartą už vagystę teisiamam M.Motiekaičiui skyrė 3 metus ir 6 mėnesius nelaisvės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min