TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietis Darius Fridmanas kaltas dėl „Nuostabiausių kojų“ konkurso laimėtojos žmogžudystės

Darius Mačys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Fridmanas (buvusi pavardė - Mačys)
Šaltinis: 15min
0
A A

Apeliacinis teismas: anksčiau išteisintas Darius Fridmanas iš tiesų yra kaltas dėl Aušros Pašiškevičiūtės nužudymo prieš 18,5 metų.

Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad Darius Fridmanas (ankstesnė pavardė – Mačys) yra pripažįstamas kaltu 1996 m. gruodžio pabaigoje nužudžius 19-metę merginą ir jam skiriama 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pritaikius 2000 m. įstatymą dėl amnestijos bausmė jam sumažinama 1 metais ir 6 mėn. Be to, į bausmės laiką įskaitomi suėmime praleisti beveik visi metai. 

Nužudytos merginos tėvams priteista turtinė žala ir po 28 962 eur kiekvienam iš tėvų neturtinei žalai atlyginti. 

Tokį sprendimą Teismas priėmė išanalizavęs byloje surinktus ir teisme ištirtus bei patikrintus įrodymus, atlikęs byloje papildomą įrodymų tyrimą ir įvertinęs kiekvieną bylos įrodymą atskirai ir jų visumą. Teismo nuomone, Šiaulių apygardos teismas D.Fridmaną išteisino pažeisdamas įstatymų reikalavimus, išsamiai neišnagrinėjęs visų bylos aplinkybių, nepagrįstai didesnę įrodomąją galią skyręs kaltinamojo parodymams bei kaltinamajam palankiems bylos įrodymams.

Pats papasakojo nužudęs draugę?

Nors D.Fridmanas savo kaltės nepripažino, Apeliacinis teismas nustatė, kad merginą nužudė būtent jis. Teisėjų kolegija tokią išvadą padarė išanalizavusi ir įvertinusi parodymus ir nusprendusi, kad yra surinkta pakankamai patikimų įrodymų iš skirtingų šaltinių, kurių visuma leidžia nustatyti merginos tyčinio nužudymo aplinkybes ir identifikuoti šią nusikalstamą veiką padariusį asmenį.

Teisėjų kolegija tokią išvadą padarė išanalizavusi ir įvertinusi parodymus ir nusprendusi, kad yra surinkta pakankamai patikimų įrodymų iš skirtingų šaltinių, kurių visuma leidžia nustatyti merginos tyčinio nužudymo aplinkybes ir identifikuoti šią nusikalstamą veiką padariusį asmenį.

Aplinkybę, kad mergina buvo nužudyta D.Fridmano bute (nors jos lavonas rastas lauke prie namo, kuriame yra jo butas), apeliacinės instancijos teisme nurodė liudytojas. Jis pasakojo, kad jam pats D.Fridmanas pasakojo, kad nužudė savo draugę. Teisėjų kolegija pagal bylos duomenis konstatavo, kad įrodymai leidžia daryti išvadą, kad nužudymo dieną mergina lankėsi D.Fridmano bute ir kad būtent ten jai buvo padaryti mirtį sukėlę sužalojimai, rašoma Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Slapstėsi 13 metų

Primename, kad iš karto po šio nužudymo D.Fridmanas dingo iš Lietuvos ir slapstėsi 13 metų. Teisėjų nuomone, tai yra vienas iš patvirtinimų, kad jis slėpėsi nuo atsakomybės už nužudymą, kadangi išvyko niekam nepranešęs.

D.Fridmanas buvo kaltinamas tuo, kad 1996 m. gruodžio 31 d. apie 1–2 val. bute Šiauliuose savo draugei tyčia sudavė ne mažiau kaip dvylika smūgių į galvos ir kaklo sritį, dėl ko mergina mirė.

Šiaulių apygardos teismas 2011 m. vasario 19 d. nuosprendžiu Darių Fridmaną dėl nužudymo išteisino, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant šią nusikalstamą veiką. Tokį sprendimą pirmosios instancijos teismas motyvavo tuo, kad byloje surinkti ir ištirti įrodymai yra tik kaltinimą pagrindžiančios prielaidos ir samprotavimai, tačiau ne kaltės įrodymai. Ši byla kartą jau buvo nagrinėta Lietuvos apeliaciniame teisme. 2012 m. liepą Teismas atmetė prokuroro ir nukentėjusiųjų skundus, tačiau šią nutartį panaikino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Nuosprendį skundęs Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras apeliaciniame skunde prašė pripažinti D.Fridmaną kaltu dėl nužudymo, skirti jam 10 metų laisvės atėmimo bausmę ir priteisti po 100 tūkst. Lt (po 28 692,00 eur) neturtinei žalai atlyginti nužudytos moters tėvams. beveik to paties prašė ir moters tėvai – pripažinti kaltu dėl dukters nužudymo, skirti griežčiausią bausmę ir priteisti neturtinę žalą.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min