TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietis netikrų pinigų užsisakė internetu ir parsisiuntė paštu

Padirbti pinigai
Padirbti pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio pradžioje Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuravusiu Šiaulių apygardos prokuroru baigė tirti bylą ir perdavė ją nagrinėti teismui. Byloje matosi, nuo ko pradėjo ir kaip „tobulėjo“ kaltinamasis, iš smulkaus sukčiaus virtęs netikrų pinigų ir narkotikų platintoju.

Už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone, sukčiavimą ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis jau teistas vaikinas šįkart turės atsakyti už netikrų pinigų laikymą ir realizavimą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Paskutinis ikiteisminis tyrimas šiam šiauliečiui buvo pradėtas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Nerūpestingai pas vieną draugę gyvenusiam ir tuo pačiu metu dar dvi drauges turėjusiam vaikinui geras gyvenimas baigėsi, kai jis lapkričio 2 dieną, vairuodamas draugės išsinuomotą automobilį „Smart“ Šiauliuose, nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir stuktelėjo į priekyje važiavusį „Mercedes-Benz“.

Kadangi teisę vairuoti už vairavimą išgėrus jis buvo praradęs ir už automobilio vairo sėdo neturėdamas jos, tad, stengdamasis kuo greičiau užglaistyti incidentą, savo kaltę pripažino ir už padarytus apgadinimus kito automobilio vairuotojui pasiūlė atsilyginti 100 eurų, pažadėdamas juos po keleto valandų atvežti į nukentėjusiojo namus.

Vaikinas savo pažadą tesėjo, tačiau „Mercedes-Benz“ vairuotojas gautomis dviem penkiasdešimtinėmis ilgai nesidžiaugė – atidžiau jas apžiūrėjęs, pamatė, kad jos yra su vienodais serijos numeriais. Mintį, kad kupiūros padirbtos, patvirtino policijos pareigūnai, į kuriuos eismo įvykyje nukentėjęs žmogus nedelsdamas kreipėsi.

Dėl netikrų pinigų platinimo ikiteisminį tyrimą pradėję Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tą patį vakarą kibo į darbą ir iš kelių tūkstančių duomenų bazėje registruotų „Smart“ markės automobilių surado tą, kuris dalyvavo eismo įvykyje, surado ir jį vairavusį asmenį ir jau kitą dieną jį sulaikė viename Šiaulių prekybos centre.

Įtariamajam buvo skirta kardomoji priemonė – suėmimas. Tikrindami, ar jų sulaikytasis neturi daugiau netikrų pinigų, pareigūnai atliko kratas automobilyje „Smart“, vaikino gyvenamojoje vietoje ir jo naudojamuose garažuose.

Daugiau padirbtų pinigų pareigūnai nerado, tačiau rado 52 paketėlius su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis – „žole“, amfetaminu ir ekstazio tabletėmis, bei svetimos asmens tapatybės korteles ir svetimų banko dokumentų kopijas.

Taigi, tyrimas dėl netikrų pinigų platinimo gerokai prasiplėtė. Nors šiaulietis teigė, kad narkotines medžiagas vartoja pats, tačiau pareigūnams pavyko surinkti duomenų, kad kvaišalais jis ir prekiauja.

Pareigūnams pavyko surinkti duomenų, kad vaikinas jas sąmoningai užsisakė internetu ir parsisiuntė pašto siunta.

Be to, tyrimo metu buvo nustatyta, kad 24-metis, pasinaudojęs vienos savo draugės patiklumu, nusifotografavo jos elektroninės bankininkystės duomenis, jos asmens tapatybės kortelę ir, jai net nežinant, jos vardu atidarė dvi naujas banko sąskaitas ir kėsinosi jos vardu paimti greituosius kreditus.

Per 20 merginos vardu jo pateiktų paraiškų įvairioms kreditų bendrovėms patenkinta nebuvo nė viena. Kreditai nebuvo suteikti dėl vienos objektyvios priežasties – nepakankamai gaunamų merginos pajamų. Ši aplinkybė merginą išgelbėjo nuo jos įpainiojimo į nepageidaujamus santykius su greitųjų kreditų bendrovėmis.

Aiškindamas atsiskaitymo netikrais eurais epizodą, šiaulietis pareigūnus visaip bandė suklaidinti, pateikdamas versiją, kad netikras kupiūras gavo už parduotą telefoną. Tačiau pareigūnams pavyko surinkti duomenų, kad vaikinas jas sąmoningai užsisakė internetu ir parsisiuntė pašto siunta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min