Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 28d. 11:53

Šiaulietiškas kelių reketas „pirk plytą“ stiliumi – pagrobė numerius ir pareikalavo išpirkos

Valstybiniai numeriai su skaičiais 666
15min.lt nuotr. / Valstybiniai numeriai su skaičiais 666

26 metų Šiaulių rajono Sauginių kaimo gyventoja su draugužiais nusprendė pasipelnyti gan neįpasta reketo forma. Pamatė eismo įvykį ir netoli nukritusius valstybinius numerius. Paėmė juos, priėjo prie vairuotojo ir pareikalavo išpirkos. O vėliau grasino susidorojimu.

Gegužės 10-osios vakare iš Kuršėnų su mažamete dukra į Šiaulius automobiliu važiuojantis šiaulietis tapo eismo įvykio dalyviu. Staiga į kelią iššokusios trys stirnos vairuotoją privertė staigiai stabdyti.

Dvi miško gyventojos spėjo prašokti nekliudytos automobilio, tačiau vieną jų buvo nublokšta į griovį ir nugaišo. Apie eismo įvykį vyras informavo Bendrąjį pagalbos centrą ir pasiliko laukti policijos.

Į nelaimę patekusiam šiauliečiui apžiūrinėjant nebegyvą gyvūną, prie jo privažiavo automobilis ir vienas jame sėdėjusių vaikinų pasakė, jog turi jo automobilio numerius ir jei nori juos atgauti, turi susimokėti.

Pasirodo, susidūrimo su gyvūnu metu, valstybiniai numeriai nukrito ant važiuojamosios dalies, o paskui važiavę vaikinai juo rado ir nutarė pasipelnyti.

Kai automobilio vairuotojas kategoriškai atsisakė mokėti valstybinių numerių išpirką, jos reikalavę vaikinai nuvažiavo, tačiau netrukus grįžo ir,  grasindami sumušti bei sudaužyti automobilį, toliau reikalavo pinigų.

Tik pamatę prie nukentėjusiojo automobilio privažiuojantį dar vieną automobilį, reketininkai pasišalino, valstybinių numerių taip ir neatidavę.

Policijos pareigūnai nustatė iš svetimo nelaimės norėjusius pasipelnyti asmenis. Pinigų reikalavusiam 26 metų Šiaulių rajono, Sauginių kaimo, gyventojui už savavaldžiavimą surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Bauda už tokį savavaldžiavimą gali siekti nuo dvidešimt aštuonių iki penkiasdešimt septynių eurų.

Šis Šiaulių rajono gyventojas su teisėsauga jau yra turėjęs nemažai reikalų ir anksčiau – teistas už įvairius nusikaltimus, tarp kurių ir smurto naudojimas prieš mažametį kaimyną bei savo motiną.

Vaikinui buvo taikytos ir administracinio poveikio priemonės už tai, kad girtas pažeidinėjo viešąją tvarką.  

Dabar jo administracinė byla dėl savavaldžiavimo perduota nagrinėti Šiaulių rajono savivaldybės administracinei komisijai. Bauda už šį pažeidimą gali siekti nuo dvidešimt aštuonių iki penkiasdešimt septynių eurų.

Be to, vaikinas turėjo sumokėti ir už valstybinius numerius, kurių vairuotojui negrąžino, tiksliau kompensuoti vairuotojui naujų valstybinių numerių išsiėmimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min