Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietis per naktį pagrobė du automobilius, tačiau kaltina alkoholį

Sulaikytas „VW Passat“
VSAT nuotr. / Sulaikytas „VW Passat“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per naktį pavogęs du automobilius 21-erių metų šiaulietis S.Ž. pripažino, kad išgėręs darosi neprognozuojamas. Balandžio 4-osios naktį Šiauliuose Tilžės gatvėje dirbusiems Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliams teko susipažinti su savotišku maniaku, kuris išgėręs negali susilaikyt nevogęs automobilių. Vogti nebuvo sunku – automobiliuose jis rado ne tik raktelius, bet ir registracijos dokumentus.

Šiaulių policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė informavo, kad stabdomo „VW Passat“ vairuotojas nepakluso policijos pareigūnų reikalavimui sustoti ir nurūko toliau. Pareigūnai nusekė paskui.

Dubijos gatvėje, matydamas, kad nuo patrulių nepaspruks, vairuotojas iššoko iš važiuojančio automobilio ir bandė pasislėpti nakties tamsoje. Vienas patrulių puolė paskui bėglį, kitas – stabdyti vis dar riedančios transporto priemonės.

Vienas patrulių puolė paskui bėglį, kitas – stabdyti vis dar riedančios transporto priemonės.

Bėglys buvo sučiuptas. Paaiškėjo, kodėl jis nuo pareigūnų spruko. 21-erių metų S.Ž. pūstelėjus į  alkoholio matuoklį jis parodė 1,59 prom. – vidutinį girtumą.

Paaiškėjo, kad  vaikinas neturi ir teisės vairuoti. Už tai Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato nuo keturių  iki penkių tūkstančių litų baudą su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.

Baimė dėl transporto priemonės konfiskavimo vaikino nekamavo, nes automobilis, kurį jis vairavo, buvo vogtas.

Su draugu prie stikliuko laiką leidusiam S.Ž. naktį namo eiti pėsčiomis pasirodė ne lygis. Todėl išėjęs iš sugėrovo jis užsuko į vieną Kalniškių g. gyvenamojo namo kiemą ir, ten radęs neužrakintą pilkos spalvos „Audi 100“, sėdo prie jos vairo. Viduje buvo transporto priemonės užvedimo raktelis ir registracijos liudijimas,

Pramonės gatvėje sprogo automobilio padanga. S.Ž. toliau nužingsniavo pėstute. Apie 1 val. nakties policiją pasiekė pranešimas, kad  Pramonės-Serbentų gatvių sankryžoje, vidury kelio, kiurkso atvirais langais paliktas automobilis „Audi 100“, kuris trukdo transporto priemonių eismui.

Pareigūnai nustatė, kam priklauso automobilis. Jo savininką nustebino žinia apie jo automobilio parkavimą Pramonės gatvėje.

Lizdeikos gatvės namo kieme jis rado neužrakintą automobilį su paliktu transporto priemonės užvedimo rakteliu ir registracijos liudijimu.

Kol vieni patruliai nustatinėjo automobilio savininką, kitas ekipažas apie 2 val. nakties pradėjo Tilžės gatve važiavusio ir nestojusio „VW Passat“ persekiojimą.

Pasirodo, vidury gatvės pametęs audinę, S.Ž. pėsčiomis netoli nupėdino. Jam vėl pasisekė – viename Lizdeikos gatvės namo kieme jis rado neužrakintą automobilį su paliktu transporto priemonės užvedimo rakteliu ir registracijos liudijimu.

Transporto priemonių savininkų nerūpestingumas sudarė sąlygas vaikinui antrą kartą per vieną naktį sėsti prie svetimo automobilio vairo.

Šįkart jis į miesto gatves išvairavo „VW Passat“. Bet vėl netoli nuvažiavo, nes kelią pastojo policijos pareigūnai.

Vaikinui teks atsakyti ne tik už vairavimą išgėrus ir neturint tam teisės, bet ir už dviejų automobilių vagystes, dėl kurių jam pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti įtarimai. Jis neseniai grįžo atlikęs bausmę už  analogišką veiką. Latvijoje pareigūnų buvo sulaikytas, kai išgėręs irgi buvo sumanęs pasivažinėti svetimu automobiliu.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min