Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 12:13

Šiaulių apskrities policija ieško trijų „bulotiniais“ pramintų nusikalstamos grupės narių

Įtariamieji
Šiaulių VPK nuotr. / Įtariamieji
Šiaulių apskrities policija ieško trijų „bulotiniais“ pramintų nusikalstamos grupės narių: 32 metų Nerijaus Bulotos, 31-nerių Laimio Kariakino ir 25 metų Aido Urniežiaus.

L.Kariakino ir N.Bulotos pavardės jau keletą metų šmėžavo įvairiose baudžiamosiose bylose, tik jie iki šiol realaus laisvės atėmimo skonio nėra pajutę, nes bausmių vykdymas vis buvo atidedamas. Siekiant užkardyti „bulotinių“ nusikalstamą veiklą, jiems ne kartą taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, skiriant teismo įpareigojimus, tarp kurių buvo ir reikalavimas nebendrauti tarpusavyje. Tačiau vyrai šiuos įpareigojimus nuolat pažeidinėjo ir už tai buvo teisiami. N.Bulota buvo teistas dar ir už chuliganizmą, plėšimą bei vagystes. Tačiau nė karto nesėdėjo kalėjime, nes teismo nuosprendžio vykdymas buvo atidedamas.

Šių metų liepos 7–ąją Šiaulių apygardos teismas nutarė šiuos vyrus pasiųsti bausmę atlikti už grotų: L.Kariakinui skirti dveji su puse metai nelaisvės ir 780 Lt bauda, N.Bulota sulaukė griežtesnės bausmės, negu buvo paskyręs pirmos instancijos teismas – vietoje trijų su puse metų jam atseikėti šešeri metai nelaisvės, o A.Urniežiui bausmė liko nepakeista – 50 parų arešto.

Visus tris šiauliečius jungia bendras nusikaltimas – melagingas pranešimas apie nebūtą nusikaltimą.

2007 metų lapkričio mėnesį parašė skundą Šiaulių apygardos prokuratūrai ir Lietuvos policijos departamentui, kad Šiaulių policijos pareigūnai prieš juos naudojo fizinį smurtą, o N.Bulotai dar neva ir administracinio teisės pažeidimo protokolą suklastojo. Dėl piktnaudžiavimo tarnyba nurodytų pareigūnų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu A.Urniežius, apklausiamas liudytoju, melagingai patvirtino savo draugų prasimanymus. Prokurorai surinko pakankamai duomenų ir įrodė, kad L.Kariakino ir N.Bulotos pranešimas bei A.Urniežiaus liudijimas yra melagingi, nes skundėjai patys vengė paklusti teisėtiems policijos pareigūnų, nuolat juos kontroliavusiems dėl neteisėtos veiklos, reikalavimams ir jiems priešinosi, todėl jiems patiems buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Nerijui Bulotai buvo pareikšti įtarimai dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Jos buvo rastos jo automobilyje, kai vyras šio ikiteisminio tyrimo metu, vykdydamas teismo paskirtą kardomąją priemonę, atvažiavo į policijos komisariatą registruotis. Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, patikrinę N.Bulotos automobilį, po galine sėdyne rado keturis užspaudžiamus polietileninius maišelius su milteliais. Atlikus cheminį tyrimą, buvo nustatyta, kad ten – 1,8 g kokaino.

L.Kariakinui šioje byloje buvo dar inkriminuotas ir  dokumentų klastojimas, nes jis ikiteisminio tyrimo metu sugebėjo padaryti dar vieną nusikaltimą – teismui, nagrinėjusiam administracinę bylą dėl jo padaryto kelių eismo taisyklių pažeidimo, pateikė suklastotus dokumentus dėl jo darbo vienoje Šiaulių įmonėje.

Už minėtus nusikaltimus N.Bulotai buvo skirti 3 metai ir 6 mėnesiai, L.Kariakinui – 2 metai ir 6 mėn. nelaisvės, A.Urniežiui – 50 parų arešto. Nuosprendį vyrai apskundė, o kai šių metų liepą išgirdo jiems nepalankų apeliacinio teismo sprendimą – pasislėpė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Policija Šiauliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min