TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių apygardos teisme paskelbtas nuosprendis vadinamajai Psicho grupuotei priskiriamiems nusikaltėliams

Šiaulių apygardos teisme bus nagrinėjama Pakruojo rajono verslininko nužudymo byla.
Evelinos Butkutės nuotr. / Šiaulių apygardos teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Šiaulių apygardos teismas priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl 2000 metais Šiauliuose įvykdyto vaistinės „Jautra“ darbuotojos A.Z. nužudymo ir apiplėšimo. Šių nusikaltimų padarytu buvo kaltinami 3 šiauliečiai ir 2 kauniečiai, visi anksčiau teisti.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, vienas kaltinamųjų, vadinamosios Psicho grupuotės organizatorių Saulius Skėris, teismo verdikto nesulaukė, nes praėjusių metų vasarą mirė.

Teismas visus kaltinamuosius pripažino kaltais ir skyrė laisvės atmėmimo bausmes: Viktorui Mulai ir Šarūnui Juodžbaliui skyrė po 20 metų, Audriui Skėriui – 19 metų, Markui Kardišauskui – 14 metų nelaisvės. Bausmės kaltinamiesiems buvo skirtos subendrinus su bausmėmis, skirtomis už anksčiau padarytus nusikaltimus. Nuteistieji aukos artimiesiems taip pat privalės atlyginti daugiau nei 10 tūkst. Lt turtinę ir 120 tūkst. Lt neturtinę žalą.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Aleksandro Kazakovo, A. Z. 2000 m. vasarą trimis pistoleto šūviais buvo nušauta savo bute Šiauliuose. Po nužudymo iš buto buvo pagrobti auksiniai papuošalai, kurių dalį kaltinamieji nuplėšė nuo aukos kūno, ir kiti vertingi daiktai, taip pat pagrobtas netoli namo stovėjęs automobilis Toyota Corolla. Nužudytosios kūną kitą dieną rado jos bendradarbiai.

Šią bylą iš pradžių tyrę Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai dar 2001 metų sausį vieno iš įtariamųjų gyvenamojoje vietoje atlikę kratą rado auksinius auskarus, kuriuos nužudytosios artimieji atpažino kaip jai priklausiusius papuošalus, tačiau tuo metu atskleisti nusikaltimo nepavyko.

Įtariamasis, pas kurį buvo rasti auskarai, neatskleidė nusikalstamos veikos padarymo aplinkybių, o vėliau buvo pripažintas nepakaltinamu. Pasak prokuroro, nusikaltimas išaiškintas tuomet, kai policijos pareigūnams pavyko gauti parodymus iš kito nusikaltimo vykdytojo.

Su Psicho grupuote pareigūnai sieja ir kitus įvykdytus labai sunkius bei sunkius nusikaltimus įvairiuose Lietuvos miestuose. Telšiškio verslininko H. S., vienos Kauno nusikalstamos grupuotės lyderiu laikyto R. K. ir šiaulietės R. B. nužudymo baudžiamąsias bylas nagrinėja Vilniaus apygardos teismas.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min