TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Meškuičiuose moteriai iš ausų auskarus išplėšusį plėšiką išdavė pamestas laikrodis

Antrankiai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 6 kartus teistam 31 m. Arnui Mėleniui, kuris naktį įsibrovė į namus, sumušė namo gyventojus, pagrobė aukso dirbinius, sugadino turtą. Teismas už kitus nusikaltimus kalinčiam vyrui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nustatė, kad 2013 m. rugpjūčio 25 d. apie 23 val. A.Mėlenis, kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas, išdaužę langą, įsibrovė į gyvenamąjį namą Meškuičiuose, Šiaulių rajone.

Namo šeimininkai tuo metu miegojo, tačiau išgirdę triukšmą atsibudo. Vyras nuėjo į kitą kambarį pažiūrėti, kas atsitiko.

Ten jį užpuolė du vyrai. Į kambarį atbėgo ir nukentėjusiojo žmona, kuriai vienas užpuolikų kelis kartus trenkė į veidą, moteris nugriuvo.

Užpuolikas nukentėjusiajai iš ausų išplėšė auksinius auskarus, nuo kaklo nuplėšė auksinę grandinėlę. Vyras sugebėjo pabėgti į kitą kambarį ir pasiimti ginklą, tačiau grįžęs užpuolikų neberado. Jie paspruko per tą patį langą, pro kurį ir įlindo

Įsibrovėliai pagrobė nukentėjusiajai priklausančius aukso dirbinius už 1390,18 Eur, sudaužė  stiklo paketą ir stalą, kurių vertė 201,37 Eur. Abiem nukentėjusiesiems nustatytas lengvas kūno sužalojimas.

Per grumtynes užpuolikas A.Mėlenis pametė laikrodį. Ant moters palaidinės liko vieno užpuolikų kraujo dėmės. Atlikus tyrimus nustatyta, kad biologiniai pėdsakai sutampa su A.Mėlenio genotipu.

Atlikus tyrimus nustatyta, kad biologiniai pėdsakai sutampa su A.Mėlenio genotipu.

Be to, kaltinamąjį atpažino abu nukentėjusieji. Baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, kadangi teisiamasis prisipažino. Įvykio aplinkybės buvo pakankamai aiškios.

Teismas konstatavo, kad A.Mėlenis buvo anksčiau teistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Teisiamasis nusikaltimą padarė praėjus vos 1 mėnesiui po paleidimo iš įkalinimo įstaigos. Jis nedirbo, nesiregistravo darbo biržoje, neturėjo jokių pragyvenimo šaltinių, nuolat darė administracinius teisės pažeidimus.

Tai rodo, kad A.Mėlenis nenori laikytis įstatymų ir visuomenėje priimtų teisės normų, todėl Šiaulių apylinkės teismas skyrė didesnę bausmę nei sankcijoje nustatytas bausmės vidurkis.

Teismas A.Mėleniui skyrė galutinę 4 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią teisiamasis turės atlikti pataisos namuose. Nuteistasis abiem nukentėjusiesiems turės sumokėti 1600,55 Eur turtinei žalai atlyginti ir 5000 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 d. nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min