Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių areštinėje atsidūrė ilgus metus besislapstę įtariamieji

Areštinė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Areštinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie atsakomybės išvengimą už padarytą nusikalstamą veiką pagalvoja dažnas įtariamasis ar nuteistasis. Būdus, kaip išvengti atsakomybės, kiekvienas pasirenka skirtingus - vengia sakyti tiesą, organizuoja ,,gerą“ gynybą, slepiasi nuo teisėsaugos, ir tuo sukelia papildomų rūpesčių sau ir nusikaltimus tiriančioms institucijoms.

Kaip rašoma Šiaulių policijos pranešime, vieni besislapstantys nuo teisėsaugos slapstosi Lietuvoje, kiti užsienyje. Vieniems pavyksta „dingti“ mėnesiui, metams, o kai kam ir dar ilgiau. Ankščiau ar vėliau bėglių laukia sulaikymas, kelionė iki areštinės.

Savotišku rekordininku save gali laikyti šiaulietis Arvydas Klimas.

2001 m. rugsėjo 6 d. Šiaulių apygardos teismas priėmė nutartį dėl Arvydo Klimo paieškos. Jis slapstėsi nuo teisėsaugos dėl vagystės, už kurią grėsė laisvės atėmimas nuo dvejų iki šešerių metų. 2002 metų rugpjūčio 28 d. A.Klimo atžvilgiu paskelbta tarptautinė paieška, o 2005 metų spalio mėnesį išduotas Europos arešto orderis.

Bendradarbiaujant Šiaulių policijos Asmenų paieškos skyriaus pareigūnams ir Didžiosios Britanijos teisėsaugininkams, 2009 metų lapkričio mėnesį A.Klimo slapstymosi vieta buvo nustatyta. Pasirodo, kad 32-jų metų bėglys, gyveno Anglijoje, Exeter mieste, naudojasi svetimais dokumentais, prisistatinėjo svetima pavarde. Netrukus Didžiosios Britanijos policija jį sulaikė.

Po sulaikymo A.Klimas griebėsi paskutinio gelbėjimosi šiaudo – nesutiko būti perduotas Lietuvos Respublikai. Perdavimo Lietuvai procedūra užtruko daugiau nei pusmetį, kadangi teismas, išnagrinėjęs A.Klimo prašymą, nagrinėti bylą persiuntė aukštesnės instancijos teismui.

Ir tik 2010 metų rugpjūčio 5 d. šis teismas išnagrinėjęs A.Klimo prašymą nutarė jį gražinti Lietuvai. Rugpjūčio 8 d. Šiaulių apskrities policijos Konvojaus būrio pareigūnai „papuošę“ bėglį antrankiais, pargabeno į Šiaulius. Ilgai besislapsčiusį A.Klimą, Šiaulių miesto apylinkės teismas suėmė.

A.Klimui nuo teisėsaugos pavyko slapstytis 9 metus, o kitą bėglį policijos pareigūnai „pavijo“ po 5 metų.

2005 metų kovo mėnesį, iš vienos Šiaulių miesto parduotuvės buvo pagrobta juvelyrinių dirbinių už daugiau nei 8 tūkst. litų. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad šią nusikalstamą veiką galimai įvykdė 27 – ių metų Beslanas Zakajevas.

2005 rugsėjo mėn. paskelbta B.Zakajevo paieška-skirta kardomoji priemone suėmimas. Tyrimui įsibėgėjus pareigūnai gavo žinių, kad ieškomasis gali slėptis Rusijoje, Kaliningrado srityje, todėl buvo paskelbta tarptautinė paieška.

Prabėgus beveik penkiems metams, 2010 metų rugpjūčio 6 d. Kybartų pasienio kontroles punkte, tikrinant traukinio keleivius vykstančius tranzitu per Lietuvą, bėglys B.Zakajev buvo sulaikytas. Jį trumpam priglaudė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinė. Kelionės į Šiaulius metu, B.Zakajevas policijos pareigūnams pasakojo, kad iš Kaliningrado srities norėjo nuvykti į Abchaziją. Taip galutinai jis būtų supainiojęs teisėsaugininkus.

Rugpjūčio 7 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas B.Zakajevui skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Konvojuojami bėgliai, Asmenų paieškos skyriaus pareigūnams dažnai pasakoja apie patirtą stresą, nemigo naktis besislapstant, ir griaužiasi, kad per tą laiką būtų galėję dukart atlikti teismo skirtą bausmę.

Komentarai
Temos Areštinė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min