Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių kriminalistai atskleidė 1998 metais įvykdytą žmogžudystę

Kaune vyko konkursas „2009 metų geriausias Lietuvos viešosios policijos patrulis“, skirtas gerinti viešosios policijos patrulių profesinį ir fizinį pasirengimą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pareigūnas sulaiko įtariamąjį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasitelkę į pagalbą biologinius, trasologinius ir kitokius tyrimus, sumaniai dirbdami operatyvinį darbą Šiaulių policijos pareigūnai atskleidė labai seną nužudymą, kurio auka tapo Aleftina Bulašova.

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos prokurorė Jūratė Tamašauskienė surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė Šiaulių apygardos teismui dėl A.Bulašovos nužudymo. 1998 m. gruodžio 29 d. savo kambaryje Tilžės 52 buvo rastas išniekintos ir žiauriai nužudytos moters lavonas, rašoma penktadienį Policijos departamento išplatintame pranešime.

Žmogžudžio žiaurumas

Apžiūrint įvykio vietą dalyvavęs Nusikaltimų tyrimo biuro viršininkas Arvydas Augas prisimena, kad A.Bulašova rasta nuoga sėdinti fotelyje su smaugimo žymėmis, jos kaklas buvo užvyniotas lygintuvo laidu, galvoje matėsi kirstinių žaizdų. Kambarys sujauktas, išvartyti baldai, daiktai. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad dingę moters ausyse buvę auskarai, nuo piršto numautas vestuvinis žiedas, taip pat pasigesta kitų kambaryje buvusių papuošalų, aukso dirbinių.

A.Bulašova, palikusi savo butą Šiaulių miesto daugiaaukštyje suaugusiems sūnums, persikėlė gyventi į bendrabučio kambarėlį.

Jį jaukiai susitvarkė, kas rytą skubėdavo į darbą „Lietuvos geležinkeliai" finansų skyriuje. Kam galėjo užkliūti rami, tvarkinga, visą gyvenimą dirbusi ir užauginusi du sūnus moteris? Atsakymą į šį klausimą turėjo rasti Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnai ir miesto prokurorai.Nusikaltimų tyrimo biuro viršininkas Arvydas Augas prisimena, kad šiaulietė rasta nuoga sėdinti fotelyje su smaugimo žymėmis, jos kaklas buvo užvyniotas lygintuvo laidu, galvoje matėsi kirstinės žaizdos.

1998 m. gruodžio 29 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl nužudymo, 2006 m. liepos 7 d. perkvalifikuojamas į nužudymą iš savanaudiškų paskatų.

Ilgas, bet vaisingas tyrimas

Įvykio vietoje buvo rasta daug biologinių ir kitokių pėdsakų. Tyrimų, kurių negalėjo atlikti Šiaulių apskrities Kriminalistinių tyrimų biuro specialistai, buvo siunčiami į Policijos departamento Kriminalistinių tyrimų centrą ir kitas institucijas, atliekančias biologinius, trasologinius ar kitokio pobūdžio tyrimus. Buvo intensyviai dirbamas operatyvinis darbas, tikrinamos moters nužudymo versijos. Tačiau įtariamieji taip ir liko nenustatyti.

Pasitelkus naujas technologijas, pakartotinai buvo vykdomi įvairūs tyrimai. Nuoseklus ir kryptingas Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausiosios tyrėjos Aidos Pranienės, Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Jūratės Tamašauskienės, operatyvininkų bei tyrimus atlikusių pareigūnų darbas nenuėjo perniek. Prieš 12 metų įvykusi kraupi tragediją buvo atkurta ir sulaikytas įtariamas šios žmogžudystės įvykdymu asmuo.

Pasirodo, tada, įvykio metu, dar būdamas jaunuolis, A.P., grįžęs iš įkalinimo vietos (atliko bausmę už plėšimą), ieškojo nuotykių. Sulaikymo metu 35 metų vyriškis buvo jau tris kartus teistas, sukūręs šeimą, gyveno Šiaulių mieste. Šiuo metu jis suimtas ir laukia teismo nelaisvėje.

 Atskleidė ir V.Banio nužudymą

Šis ir kiti pavyzdžiai rodo, kad ir seniai įvykdyti nužudymai bei kiti nusikaltimai teisėsaugos nėra pamiršti ir asmenys, juos įvykdę, neturėtų būti ramūs. Toks daugiau kaip prieš dešimtmetį įvykdytas sunkus nusikaltimas teisėsaugininkų yra ištirtas ne pirmas.

Šių metų pavasarį Šiaulių apskrities Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai keletą dienų braidė po Auštrakių miške buvusios sovietų karinės bazės teritoriją, ieškodami prieš septynetą metų nužudyto Šiaulių miesto gyventojo palaikų. Pasitelkę į pagalbą gelbėtojus, jie surado suirusio žmogaus liekanas, kurio nužudymu įtariamas Deividas Raugalas jau atlieka bausmę už bendrovės „Šiaulių energetikos statyba" direktoriaus Vytauto Banio žiaurų nužudymą. Šiuo metu ikiteisminis tyrimas vyksta ne tik už prieš septynerius metus įvykdytą nusikaltimą, bet ir dėl plėšimo organizavimo, automobilio vagystės.

D.Raugalui, nuteistam už sunkų nusikaltimą kalėti 17 metų, nepavyko pasislėpti už kalėjimo sienų. Jo laukia nauji teismai už nusikaltimus, padarytus prieš atsiduriant už grotų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min