Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių pareigūnai apdovanoti už nesugaunamo automobilių vagies sulaikymą

Šiaulių pareigūnai
Šiaulių AVPK nuotr. / Šiaulių pareigūnai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Redas Vaišvilas ir vyriausiasis tyrėjas Andrius Jakubka Policijos dienos proga sulaukė staigmenos iš Estijos  kolegų. Šiems kriminalistams už bendradarbiavimą  kovojant su nusikalstamumu buvo įteikti garbingi Estijos policijos apdovanojimai.

Šiaulių pareigūnai tokio įvertinimo sulaukė už tai, kad po dvejų metų įtempto ir kruopštaus darbo jiems pavyko nuo visuomenės izoliuoti vieną profesionaliausių ir azartiškiausių automobilių vagį Lietuvoje.

Nenustygstančio šiauliečio padaryta žala šimtams fizinių asmenų ir draudimo bendrovių įvairiose Europos šalyse sunkiai suskaičiuojama, bet neabejotinai siekia septynženklę sumą.

Iš gaunamos informacijos fragmentų pareigūnai po truputį ir kantriai dėliojo šiokią tokią „mozaiką“, leidžiančią spėti, kurioje Europos šalyje šiaulietis su savo bendrininkais vykdo savo neteisėtą veiklą.

Tyrimas buvo sudėtingas, kadangi įtariamasis nusikaltimus vykdydavo užsienyje, o Lietuvoje ilsėdavosi. Todėl Šiaulių pareigūnams teko glaudžiai bendradarbiauti su kolegomis Vokietijoje, Latvijoje ir Estijoje.

Lietuvos kriminalistai žinojo, kad be automobilių vagysčių jų stebimas šiaulietis ilgai netvers. Ir esmė buvo ne pinigai, o adrenalinas.

Kai kas adrenalino gauna kopdamas į kalnus, kai kas – šokdamas parašiutu ar nerdamas į vandenų gelmę, na, o šiaulietis adrenalino gaudavo vogdamas automobilius.

Ir pareigūnai neapsiriko. Po keleto mėnesių buvo pradėti fiksuoti šio vyro išvykimai į Latviją, o su jo išvykimais išaugo ir prabangių automobilių vagysčių skaičius šios šalies sostinėje. Pasitvirtino įtarimas, kad šiaulietis, šiek tiek atsipūtęs, vėl ėmėsi jo širdžiai mielos veiklos, tik pakeitė jos lokalizaciją.

2015 m. spalio pabaigoje Šiaulių kriminalistams pavyko gauti šiauliečio Estijoje numatomų vykdyti automobilių vagysčių plano fragmentus ir jo bendrininkus iš Latvijos. Susisiekus su Estijos kolegomis, buvo aptartas operacijos planas, kuris buvo vainikuotas sėkme.

Estai dirbo beveik idealiai – sulaikė prabangų automobilį pavogusius Latvijos piliečius ir jau besikėsinančius pavogti antrąjį. Tačiau šiaulietis ir šį kartą sugebėjo pasprukti. Pliusas tas, kad jo dalyvavimas automobilių vagystėse Estijoje buvo užfiksuotas ir surinkti kai kurie įrodymai.

Iš pradžių po šių įvykių įtariamasis, suprasdamas, kad jo gali būti ieškoma, į Šiaulius negrįžo. Tačiau ilgai laukti jo pasirodant neteko – vyrą siejo labai artimi ryšiai su mama, taip pat čia jo laukė sužadėtinė.

2016 m. balandžio pradžioje ieškomasis buvo pastebėtas jo mėgstamame Šiaulių sporto klube, po kiek tai laiko – viename naktiniame klube.

Kai gegužės 15 d. jis buvo užfiksuotas sužadėtinės bute, pareigūnai žaibiškai surengė jo sulaikymo operacija. Išėjęs iš buto ir sėsdamas į draugo automobilį, šiaulietis labai nustebo, pamatęs pareigūnus, tačiau nepasimetė ir bandė bėgti. Tik šįkart – pasprukti jam nepavyko.

Vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dabar jis etapuotas į Estiją, kur jam pareikšti įtarimai dėl 6 prabangių automobilių vagysčių ir dalyvavimo automobilių vagystes vykdančioje organizuotoje nusikalstamoje grupuotėje. Šiaulietis 6 mėnesiams suimtas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min