Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 29d. 18:39

Šiaulių perėjoje sužalotas pirmokas komos būsenos išvežtas į Kauną

Ligoninėje
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Ligoninėje

Per perėją ėjęs pirmokas, ketvirtadienio rytą dėl avarijoje patirtų sužalojimų gydytas Šiaulių respublikinėje ligoninėje, komos būsenos išvežtas į Kauno vaikų klinikas. „Salduvės“ progimnazijos vaikai sukrėsti – eismo įvykis nutiko einančiųjų akyse.

Kaip praneša Šiaulių portalas etaplius.lt, į mokyklą žygiuojantį pirmoką kliudė Vilniaus, K. Kalinausko, Žuvininkų gatvių sankryžoje važiavusi mašina. Galbūt ne pirmas judrioje gatvėje sužalotas vaikas taps signalu valdininkams, kad šioje vietoje reikia įrengti reguliuojamą šviesoforą, juolabiau, kad prašymų tai padaryti teikė ne viena ugdymo įstaiga. Deja, Eismo saugumo komisija džiuginti neskuba – šviesoforas reikalingas, bet jo dar teks palaukti – nėra pinigų. Kol kas svarstoma įrengti saugumo salelę. Kada, taip pat neaišku.

„Salduvės“ progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė sako, kad problema dėl vaikų saugumo valdininkams buvo išsakyta dar vasarą. Mokyklos prašymu siekta, kad šioje sankryžoje būtų įrengta pėsčiųjų perėja su reguliuojamu šviesoforu. Anot direktorės, Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija šiuo klausimu turėjo rinktis rugpjūčio mėnesį, tačiau iki šiol ji jokios informacijos nesulaukusi.

Kiek dar turi įvykti eismo nelaimių, kad valdininkai imtųsi priemonių?

Portalas etaplius.lt susisiekė su Saugaus eismo komisijos sekretoriumi Vidmantu Dagiu, kuris patvirtino, kad komisija šiuo klausimu buvo susirinkusi ne vieną kartą. Paskutinį kartą – lapkričio 14-ąją. Pasirodo prašymą įrengti reguliuojamą šviesoforą yra pateikusios net keturios mokyklos ir Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras. Vaikų būriai per šios sankryžos pėsčiųjų perėją traukia į mokyklas, būrelius, judrioje Vilniaus gatvėje dideli automobilių srautai.

„Iš pradžių buvo paprašyta atlikti tyrimą ir vėliau nuspręsta, kad Vilniaus, K. Kalinausko, Žuvininkų gatvių sankryžoje reikia įrengti reguliuojamą šviesoforą, tačiau ekonominiu požiūriu jo dar teks palaukti“, – sako V. Dagys.

Tokiam šviesoforui įrengti reikėtų apie 250-300 tūkstančių litų, o pinigų biudžete trūksta. UAB „Vandens projektai“ vadovui siūloma projektuojant atsižvelgti į kelis dalykus – Vilniaus gatvėje sumažinant automobilių srautą, įrengti tris eismo juostas ir pėsčiųjų perėjoje suprojektuoti iškilią saugumo salelę, tačiau taip, kad vėliau be didelių išlaidų būtų galima toje vietoje įrengti reguliuojamą šviesoforą. Tiesa, darbų terminų V. Dagys nurodyti negalėjo, reikėtų paklausti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vlado Damulevičiaus, tačiau jis dabar tarybos posėdyje ir kalbėti negali.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min