Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policija aptiko žaislų klastočių

Žaislų klastotės
Šiaulių policijos nuotr. / Žaislų klastotės
Šaltinis: 15min
0
A A

Klastotės – didžiulis verslas, įgaunantis vis didesnį mastą. Suklastotų prekių pirkėjams Lietuvoje įstatymai bausmių nenumato. Todėl vartotojai susigundo neįprastai maža kaina už garsaus prekinio ženklo produktą. Būtent, kaina ir tampa paskata pirkti tokius daiktus. Tačiau, kai kaina skiriasi dešimtimis ar šimtais kartų, vertėtų sunerimti, ar ta prekė tikra, rašoma Šiaulių policijos pranešime.

Pasak pranešimo, prekybininkams, prekiaujantiems kitos įmonės prekių ženklais pažymėtais gaminiais, gresia baudžiamoji atsakomybė - teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas arba viešieji darbai, arba bauda, arba laisvės apribojimas. Tačiau jie, deja, vis dar nemano esą atsakingi už tai, kas yra jų prekyviečių lentynose, ir pirkėjams siūlo ne vieną falsifikatą. Pareigūnai, tikrindami prekybos vietas, randa falsifikuotų garsių gamintojų drabužių, avalynės, rankinių, kosmetikos bei kitų prekių. Apstu jų būna pagaminta Kinijoje. Kokybe šios prekės nepasižymi.

Praėjusiais metais Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai iš apyvartos Šiaulių apskrityje paėmė 3 tūkst. 600 įvairių daiktų, kurie buvo paženklinti svetimais prekių ženklais. Už šių daiktų pardavimą 13-kai asmenų pradėtos baudžiamosios bylos.

Šių metų kovo 23 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojais Šiauliuose rado net žaislų klastočių. Apsilankę Šiauliuose, Pramonės gatvėje esančių sandėlių teritorijoje, L.V. prekyvietėje, jie pateko į falsifikuotų žaislų pasaulį. Čia galėjai įsigyti lipdukų albumų, dėlionių, skysčio burbulams pūsti, balionų, įvairiausių kitų žaislų, tarp kurių ir vaikų pamėgtų „Bakugan“-ų. Visi jie buvo aplipdyti garsiais prekiniais ženklais, bet…daug pigesni!

Jei parduotuvėje „Bakugan“ žaislas kainuoja nuo 40 iki 80 litų, tai čia – nuo 4 iki 25 litų. Taigi jau kaina kelia abejonių dėl daikto originalumo.

Prekyvietėje pareigūnai rado ir iš apyvartos paėmė 278 žaislų falsifikatus. Anot L.V., visos šios prekės atkeliavo iš vienos Lenkijos turgavietės Dėl kitos įmonės prekių ženklais pažymėtų prekių pardavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taigi prekybininkams reikėtų neužmiršti įstatymo jiems deleguotos atsakomybės už savo parduodamas prekes, nes neteisėtas prekių ženklo naudojimas prilygintinas vagystei ir yra baudžiamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min