Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policija pasakoja, kaip areštinėse perauklėja smurtautojus

Vos įsigaliojus įstatymui pranešimai apie smurtą šeimose pasipylė kaip iš gausybės rago.
BFL nuotr. / Teigiama, kad vos įsigaliojus įstatymui pranešimai apie smurtą šeimose pasipylė kaip iš gausybės rago.
Šaltinis: 15min
0
A A

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas veikia, įsitikinę pareigūnai.

Santykius su artimaisiais smurtu sprendžiantiems vyrams efektingiausia tramdymo priemonė – arešto terapija, teigiama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės pirmadienį paviešintame pranešime. Šio teiginio akivaizdus įrodymas – dviejuose skirtinguose Šiaulių apskrities rajonuose gyvenančių tarpusavyje visai nesusijusių šeimų istorijos. Ramybę jos gavo tik lapkričio 19 d., kai, vykdant teismo nuosprendį, abiejų šeimų smurtautojai atsidūrė už Tardymo izoliatoriaus grotų.

29 metų Radviliškio rajono, Vadaktų miestelio, gyventojui Linui Andruliui pirmąkart Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas buvo taikytas šių metų birželį, kai jis, būdamas sunkaus girtumo (2,76 prom.), konflikto metu nutarė kumščiu paauklėti savo neblaivią sugyventinę. Moteris pagalbos kreipėsi į policiją, medikų neprireikė. L.Andrulis buvo sulaikytas, dėl fizinio skausmo sukėlimo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką Radviliškio rajono apylinkės teismas liepos pradžioje jam  skyrė vienerių metų laisvės apribojimą, neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevyriausybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, ir uždraudė lankytis sugyventinė namuose.

Linas Andrulis šio nuosprendžio neįsisąmonino ir į visus jam skirtus apribojimus nusispjovė. Matyt, manė, kad viskas taip ir praslinks be griežtesnių sankcijų. Jis ne tik nevykdė teismo paskirtos laisvės apribojimo bausmės reikalavimų, tačiau veržėsi ir pas savo buvusią sugyventinę, iškūlė dviejų jos gyvenamojo namo langų stiklus, o rugpjūčio 12 d. vėl buvo užregistruotas vyro smurto proveržis prieš šią moterį ir L.Andruliui dėl fizinio skausmo sukėlimo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas. Tada Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnai kreipėsi į teismą su teikimu  laisvės apribojimo bausmę L.Andruliui  pakeisti areštu. Teikimas buvo patenkintas ir šiam vyrui skirta 90 parų arešto. Kažin ar vyras po trijų mėnesių atgaus laisvę, nes jo laukia dar vienas  teismo nuosprendis – už smurtavimą prieš sugyventinę rugpjūčio 12 d.

22 metų Pakruojo rajono, Mikniūnų kaimo, gyventojas Vaidas Ašmontas už grotų praleis 40 parų. Vaikinas už smurtavimą  prieš savo motiną ir jos sugyventinį spalio 25 d. buvo teisiamas jau trečią kartą. Visi teistumai – šiais metais. Balandžio 4 d. jis išklausė teismo nuosprendį už tai, kad girtas (2.17 prom.) sukonfliktavo su motina ir kėsinosi ją smaugti. Pakruojo rajono apylinkės teismas jam skyrė 30 val. viešųjų darbų. Po trijų mėnesių policijos pareigūnai vėl skubėjo pas Mikniūnų kaime gyvenančia šeimą, nes vidutinio girtumo V.Ašmontas sumušė taip pat girtą motinos sugyventinį. Subendrinus nuosprendį už šią nusikalstamą veiką su ankstesniu nuosprendžiu, pakruojiškiui buvo paskirta 9 mėnesiai viešųjų darbų.

Neatlikęs paskirtosios bausmės, jis dėl smurtavimo prieš motinos sugyventinį spalio 23 d. vėl buvo išvežtas į areštinę. Išsiblaivęs vaikinas dėl savo tokio elgesio gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiojo, tačiau šaukštai – jau po pietų: dėl fizinio skausmo sukėlimo jam buvo pradėtas trečias šiais metais ikiteisminis tyrimas. Šįkart teismas jam skyrė 40 parų arešto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min