Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 31d. 12:28

Šiaulių policija: pigesni rūkalai gali kainuoti labai brangiai

Bylos įkalčiai
Šiaulių VPK nuotr. / Bylos įkalčiai
Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai turi gyventojų palaikymą kontroliuojant nelegalią kontrabandinių cigarečių apyvartą rajone. Aišku, ne visų. Tiems, kas stengiasi iš tokio „verslo“ prasigyventi, pareigūnų aktyvumas šiuo klausimu nepatinka.

Gegužės 25 d. tyrėjai Raseiniuose, Stonų g. gyvenamojo namo kieme, pastebėjo „VW Golf“, apie kurį turėjo informacijos, jog juo važinėja asmuo, galintis neteisėtai disponuoti kontrabandinėmis cigaretėmis. Tyrėjai užfiksavo, kaip vyras, išsinešęs iš gyvenamojo namo juodos spalvos plastikinį maišą, įsidėjo jį į automobilio bagažinę ir šiuo automobiliu išvažiavo. Išvažiuojantį iš Raseinių miesto, Paraseinio kaime, pareigūnai automobilį sustabdė. Pradarę juodąjį maišą, jame išvydo 50 pakelių cigarečių „Fest“ ir 40 pakelių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Automobilį vairavęs 31 metų Raseinių rajono gyventojas tvirtino, kad rūkalus nusipirko iš matymo pažįstamo asmens savo reikmėms. Jis prisipažino, kad broliui priklausančiame gyvenamajame name Stonų g., kuriame sulaikytasis yra įsirengęs patalpą sportuoti. Minėtu adresu administracinio poėmio metu pareigūnai rado dar 440 pakelių kontrabandinių cigarečių „Fest“ ir 10 pakelių „Minsk Capital QS“. Taigi iš apyvartos tyrėjai iš viso paėmė 540 pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių muitinė vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 1874 eurai. Ir visos jos vyro savoms reikmėms? Ir visa tai sportuojančiam vyrui?

Raseiniškis neįtikino pareigūnų, kad sportuojantis vyras taip intensyviai rūko, kad rūkalų po pakelį net pusantrų metų užtektų. Ir toks melas visai be reikalo, jis nieko negelbsti, nes akcizais apmokestinamų prekių tiek įsigijimas, tiek laikymas ir gabenimas, tiek naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, kai šių prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, vis tiek užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių penkių šimtų devyniasdešimt eurų.

Papildomai dar gali būti skiriamas ir gabenimo priemonės, kuria akcizais apmokestinamos prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimas. Taigi kontrabandiniai rūkalai, kurie pigesni ir dėl to turi paklausą, kainuoja labai brangiai.

Sąžiningai dirbantiems ir mokesčius mokantiems gyventojams visai nepatinka, kad nelegaliai gautos pajamos nuo valstybės nuslepiamos, o pasinaudoti valstybės teikiamomis paslaugomis, kurios finansuojamos iš sąžiningai mokesčius mokančių gyventojų, nepamiršta. Todėl informacija apie prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis jie nuolat dalinasi su policijos pareigūnais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:16
00:50
00:40

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min