Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policija skelbia „bulotinių“ gaujos narių paiešką

Šiaulių policija skelbia „bulotinių“ gaujos narių paiešką: Nerijus Bulota (kairėje) ir Laimis Kariakinas
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Šiaulių policija skelbia „bulotinių“ gaujos narių paiešką: Nerijus Bulota (kairėje) ir Laimis Kariakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Už mašinų vagystes, narkotikus ir kitus nusikaltimus teisti šiauliečiai Nerijus Bulota bei Laimis Kariakinas pasislėpė nuo teismo.

Liepos viduryje Šiaulių apskrities policija paskelbė dviejų nusikalstamos grupės, šiauliečių pramintos „bulotiniais, lyderių paiešką. 31-nerių metų Nerijus Bulota ir jo bendraamžis Laimis Kariakinas, liepos 7–ąją išklausę jų pačių apeliacija inicijuoto Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, per jo įsiteisėjimo laiką dingo. Tiksliau, pasislėpė nuo jiems skirtos bausmės atlikimo. Teismas jiems nebuvo gailestingas: Laimiui Kariakinui bausmę už melagingą pranešimą apie nebūtą įvykį bei dokumento klastojimą, subendrinus su bausme už vagystes ir turto sugadinimą, kurios vykdymas buvo atidėtas, skyrė dvejus su puse metų nelaisvės ir 780 Lt baudą. Nerijus Bulota, apskundęs teismo nuosprendį, sulaukė dar griežtesnės bausmės: vietoje pirmos instancijos teismo paskirtų trijų su puse metų jam atseikėti šešeri metai nelaisvės, nes teismas  jo veiką perkvalifikavo iš neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti į neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Šių dviejų šiauliečių pavardės keletą metų šmėžavo įvairiose baudžiamosiose bylose, tik jie iki šiol realaus laisvės atėmimo skonio nėra pajutę, nes bausmių vykdymas vis buvo atidedamas. Jiems ne kartą taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, skiriant teismo įpareigojimus, tarp kurių buvo ir reikalavimas nebendrauti tarpusavyje. Tačiau vyrai šiuos įpareigojimus nuolat pažeidinėjo ir už tai buvo teisiami. N. Bulota buvo teistas dar ir už chuliganizmą, plėšimą bei vagystes. Tačiau, kaip minėta, nė karto nesėdėjo kalėjime, nes teismo nuosprendžio vykdymas buvo vis atidedamas.

Paskutinį kartą bausmės vykdymas buvo atidėtas 2008 m. spalį. Tada jis su savo sėbrais buvo teisiamas už nusikaltimus, padarytus dar 2004 metais. Tais metais per 10 dienų jie iš Šiaulių miesto namų kiemų pavogė du automobilius, kuriuos vėliau pardavė, ir vieną automobilį pasikėsino pavogti. Išdaužę „VW Sharan“ stiklą, jie sugadino durelių spynelę, nupjovė akumuliatoriaus laidus, tačiau pro šalį ėję žmonės sutrukdė vagims, ir jie buvo priversti pasišalinti. Už šiuos nusikaltimus teismas  Nerijui Bulotai skyrė 2 metus ir 8 mėnesius, Laimiui Kariakinui – 2 metus, jų bendrininkui Mantui Andrišiūnui – 2 metus ir 6 mėnesius nelaisvės. Tačiau teisiamųjų prisipažinimas dėl padarytų vagysčių bei turtinės žalos atlyginimas nukentėjusiesiems suminkštino teisėjų širdis, ir laisvės atėmimo bausmė jiems buvo atidėta dvejiems metams.

Realios bausmės niekada nebuvo gavęs ir jo bendražygis Laimis Kariakinas, nors jo biografijoje – ne vienas teistumas už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą, vagystes bei sukčiavimą. Taigi trijulė liko nerūpestingai leisti laiko miesto kavinėse ir laukti teismo už kitus nusikaltimus.

2009-ųjų sausį jie vėl stojo prieš teismą. Šįkart abu už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą. Mat šie vaikinai 2007 metų lapkričio mėnesį parašė skundą Šiaulių apygardos prokuratūrai, kad policijos pareigūnai prieš juos naudojo fizinį smurtą, o N.Bulotai dar ir suklastojo administracinio teisės pažeidimo protokolą. Dėl piktnaudžiavimo tarnyba pareigūnų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kadangi jo metu buvo įrodyta, kad L.Kariakino ir N.Bulotos pranešimai yra melagingi, nes jie patys vengė paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustoti ir jiems priešinosi, todėl jų atžvilgiu buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Nerijus Bulota buvo kaltinamas dar ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis. Jos buvo  rastos jo automobilyje, kai vyras atvažiavo į policijos komisariatą registruotis, kadangi pagal teismo paskirtą kardomąją priemonę jam buvo privalu tai daryti. Tokia kardomoji priemonė N.Bulotai buvo visai neveiksminga, nes, pasirodo, užsiregistravęs policijos įstaigoje, toliau jis traukdavo nusikalstamais keliais. Tuo įsitikino Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, patikrinę atvykusio registruotis N.Bulotos automobilį, ir jame po galine sėdyne radę keturis užspaudžiamus polietileninius maišelius su milteliais. Atlikus cheminį tyrimą, buvo nustatyta, kad ten – 1,8 g kokaino.

Laimiui Kariakinui dar inkriminuotas ir  dokumentų klastojimas. Jis Šiaulių apygardos administraciniam teismui, nagrinėjusiam jo bylą, drįso pateikti suklastotus dokumentus.

Už minėtus nusikaltimus N. Bulotai buvo skirti 3 metai ir 6 mėnesiai, L. Kariakinui – 2 metai ir 6 mėn. nelaisvės. Taigi vyrai  realios bausmės už savo piktadarystes sulaukė pirmąkart. Ir išsigando. Nuosprendį apskundė, o kai šių metų liepos viduryje išgirdo jiems nepalankų sprendimą, nutarė pasislėpti nuo bausmės vykdymo.

Abu vyrai dėl savo prastų darbelių tikrai nusipelnė visuomenės dėmesio, tad, kas žinote jų buvimo vietą, prašytume paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min