Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 25d. 12:37

Šiaulių policija skelbia karą „dragų“ mėgėjams: masiškai dalija baudas, anuliuoja techninę apžiūrą

Traukos lenktynės Vilniuje
Skaitytojo/Facebook nuotr. / Traukos lenktynės Vilniuje

Faktai byloja, kad net legaliose traukos lenktynėse dėl technikos gedimų ar kitų sunkiai prognozuojamų dalykų įvyksta kraupios avarijos, kuriose kartais žūsta net profesionalai. Na, o mėgėjų rengiamas „dragas“ mūsų visuomenėje negalimas, tvirtinama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio pirmadienį paviešintame pranešime. Todėl pareigūnai imasi drastiškiausių, kokių tik gali, priemonių.

Vieni gyventojai piktinasi nelegaliomis automobilių traukos lenktynėmis, vadinamaisiais „dragais“, nes jos kelia grėsmę tiek dalyviams, tiek žiūrovams.

Kiti savo ruožtu piktinasi, kad policijos kišimasis į vykstantį „dragą“ yra trukdis jaunimo savirealizacijai, emocinei iškrovai, tad siūlo pareigūnams gaudyti „tikrus“ nusikaltėlius, o ne trikdyti jaunimo laisvalaikį.

Jame primenamas atvejis, kuomet dar 2004 m. vasarą Šiauliuose, Dubijos g., buvo apsispręsta leisti iniciatoriams oficialiai surengti naktinį automobilių „dragą“. Varžybos baigėsi vos prasidėjusios – jas sužlugdė po lenktynių trasą bėgioję žiūrovai. Teisėjai, policijos pareigūnai bei saugos tarnybos vyrukai stengėsi įvesti tvarką, bet žiūrovai nepaliaujamai migravo po trasą po vieną ir grupelėmis. Net tada, kai ja lėkė automobiliai.

Į organizatorių prašymą atsitraukti nuo trasos saugiu atstumu, sureagavo gal šimtas. Tūkstančiai liko stovėti prie pat gatvės ir sėdėti ant šaligatvių bortelių. „Stop“ juostos, turėjusios sulaikyti žmones už kelių metrų nuo trasos buvo pamintos po kojomis. Taigi, renginį teko nutraukti.

Jei rengiamos apskritai neteisėtai, be policijos ir apsaugininkų, traukos lenktynės yra itin nesaugios, nes trasa dažniausiai neatitinka saugumo reikalavimų, vairuotojams trūksta įgūdžių, o sirgaliai savęs taip pat dažnai nelinkę saugoti.

Šiaulių apskrities policininkai turi liūdnų prisiminimų, kai jaunimas, nepaisydamas pareigūnų įspėjimų dėl tokių lenktynių pavojingumo, vis tiek bandė pasimėgauti adrenalinu.

2003 m. rudenį Radviliškio r., Karčemose, prieš prasidedant automobilių įsibėgėjimo lenktynėms, bandydamas draugo motociklą, žuvo 22 metų vaikinas.

Nuobaudos paskirtos dviem šiauliečiams, dviem panevėžiečiams, trims radviliškiečiams, vilniečiui ir vienam Naujosios Akmenės gyventojui. Tarp pažeidėjų ir viena mergina.

2014 metų pavasarį Šiauliuose, Zokniuose, nelegalių lenktynių teritorijoje, įvyko skaudi avarija, kurios metu be šalmo važiavęs motociklininkas susidūrė su lenktyniaujančiu automobiliu ir žuvo. Apleistame lėktuvų pakilimo take klevo lapu pažymėtas „Volkswagen Vento“ vairuotojas bandė apsisukti ir nepastebėjo atvažiuojančio motociklo, kurį vairavo dvidešimtmetis.

Motociklo savininkas davė pavažiuoti draugui, kuris net šalmo neužsidėjo ir, beveik nestabdęs, trenkėsi į jam kelią užstojusį automobilį.

VW vairuotojas iš mašinos išlipo išsigandęs ir susiėmęs už galvos. Jo adrenalino troškulys baigėsi tragedija, kuri jo gyvenimą labai apsunkino.
Praėjus keleriems metams, tragiškos istorijos pasimiršta, paauga nauja jaunimo karta ir kartoja savo pirmtakų klaidas.

Policijos pareigūnai bando juos nuo tų klaidų apsaugoti, primindami, įspėdami, netgi pagąsdindami, tačiau, kai šios priemonės neveiksmingos, imasi finansinių sankcijų.

Teigiama, jog toks policijos požiūris yra lūkestis didžiosios visuomenės dalies, netoleruojančios chuliganiško elgesio eisme. Ir suvokimo pamokos būna brangios.

Zoknių gatvėse, kur leistinas tik 50 km/val. greitis, vienas motociklas skriejo 144 km/val., o vienas BMW automobilis – 156 km/val. greičiu.

Gegužės 15 d. Šiauliuose, Zoknių rajone, gyventojų ramybę drumsčiusio „drago“ lenktynių dalyviams paskirtos pirmosios baudos. Nutarimais dėl dalyvavimo neteisėtose transporto priemonių lenktynėse, greičio viršijimą bei chuliganišką vairavimą nuobaudos paskirtos dviem Šiaulių gyventojams, dviem panevėžiečiams, trims radviliškiečiams, vilniečiui ir vienam Naujosios Akmenės gyventojui.

Už chuliganišką vairavimą paskirtos 225 eurų baudos ir 12 mėn. atimta teisė vairuoti. Už greičio viršijimą (leistinas 50 km/h, važiuota 111 km/h) vaikinas gavo 225 eurų baudą ir 1 mėn. neteko teisės vairuoti. Už dalyvavimą neteisėtose transporto priemonių lenktynėse šeši asmenys sulaukė 85 eurų baudos ir 3 mėnesiams prarado teisę vairuoti. Tarp jų – ir viena mergina.

Policijos pareigūnų dispozicijoje yra dar 2-3 val. filmuotos medžiagos iš patrulių tarnybinių automobilių. Jos peržiūra vykdoma toliau, pažeidėjai bus identifikuojami. Po kurio laiko ir jie sulauks pranešimų apie jiems taikytas sankcijas.

Gegužės 22-23 dienomis Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai vykdė prevencines priemones, užkardančias jaunimo būrimąsi į nesankcionuotas lenktynes. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas Zoknių rajonui, kur įprastai rengiamas „dragas“, ir jo prieigoms.

Per dvi dienas pareigūnai užfiksavo 186 greičio viršijimo atvejus. Pusė jų leistiną greitį viršijo 20-30 km/h, 69 leido sau važiuoti 30-40 km/h didesniu greičiu, nei leistina. Kiti greičio viršijimo rodikliai – vis didesni.
Policijos fiksuotų pažeidimų TOP-3: Aviacijos gatvėje fiksuotas 156 km/h BMW greitis ir 131 km/h kito BMW greitis, kai leistinas tik 50 km/h, o Serbentų gatvėje motociklas skriejo 144 km/h, kai leistina važiuoti tik 50 km/h.

Pareigūnai taip pat tikrino transporto priemonių išmetimo sistemas.

Nustatyta 16 transporto priemonių, kurios neatitiko techninių reikalavimų, nes išmetimo sistemos buvo perdarytos ir viršijo leistinas triukšmo normas. Jiems visiems anuliuotos techninės apžiūros galiojimas.

Nemažėja ir neblaivių eismo dalyvių, pastebi Šiaulių VPK.

Per dvi pastarąsias dienas jų sulaikyta 10.

Keturiems vairuotojams pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom., trims pradėta administracinė teisena.

Administracine tvarka teks atsakyti ir trims dviračių vairuotojams, kurie manė, kad dviračiu važiuoti girtam – nieko tokio. Primename, kad dviračių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) asmenys užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto penkiasdešimt eurų, o jei girtumas siekia daugiau negu 1,5 promilės – nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min