TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policija sulaikė nuo pareigūnų pasislėpusį narkotikų gabentoją

Žydrūnas Jankevičius
Šiaulių policijos nuotr. / Žydrūnas Jankevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vakare Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaus pareigūnai Vilniuje sulaikė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis vengiantį atlikti 39 metų vilniškį Žydrūną Jankevičių.

Kaip informuoja Šiaulių policija, 2006 metų rugsėjo mėn. Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, gavo operatyvinės informacijos, kad Žydrūnas Jankevičius, kuris verčiasi narkotinių-psichotropinių medžiagų platinimu stambiu mastu, rengiasi iš Šiaulių gabenti didelį kiekį psichotropinių medžiagų ir jas realizuoti Vilniuje. Buvo organizuota operacija kvaišalų gabentojui sulaikyti.

Ž.Jankevičius rugsėjo 11-osios vakare Šiauliuose, prie Salduvės piliakalnio esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, iš nenustatyto asmens, atvažiavusio BMW markės automobiliu, įsigijo per pusantro kilogramo žalsvos spalvos tablečių. Specialistai vėliau konstatavo, kad tai - jaunimo vadinamieji „ratai“, kurių sudėtyje yra MDMA - vieno popoliariausių narkotikų, amfetamino darinių.

Vilnietis paketą su kvaišalais perdavė savo pažįstamam, netoliese laukusiam automobilyje VW Golf. Pastarajam už jo nuvežimą į Vilnių buvo pažadėta 400 litų.

Ž.Jankevičius vežėjui paketą nurodė paslėpti. Bendrininkai sutarė, kad pirmas savo automobiliu Audi 100 važiuos Ž.Jankevičius, kuris, pamatęs pakelėje stovinčius policininkus, paskambins VW Golf vairuotojui, kad šis neviršytų greičio.

Prie Radviliškio kriminalistai sustabdė abu automobilius ir po VW Golf galine sėdyne rado polietileninį maišelį su kvaišalais. Dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, Ž.Jankevičius mėnesiui suimtas, o vėliau jam paskirta kita kardomoji priemonė – 20 tūkst. litų užstatas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Praėjusių metų gegužę  jis išklausė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo už minėtą nusikalstamą veiklą jam skirta 10 metų nelaisvės G.Jankevičiui toks nuosprendis labai nepatiko ir jis, žinoma, jį apskundė, norėdamas visą kaltę suversti narkotikus vežusiam asmeniui. Jam tai nepavyko – Lietuvos apeliacinis teismas bausmės nesumažino. Tada Ž.Jankevičius, vengdamas kalėjimo, nuo pareigūnų ėmė slapstytis.

Jį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaus pareigūnai sulaikė balandžio 14-osios vakare Vilniuje, S.Dariaus ir SGirėno gatvėje esančiame bute, kurį ieškomasis su šeima nuomojosi. Vyras durų nedarė. Matyt, manė, kad tyla už durų suklaidins pareigūnus ir jie išeis nieko nepešę. Tačiau pareigūnai buvo atkaklūs.

Išgirdęs grasinimą laužti duris, Ž.Jankevičius jas atvėrė pats. Vyrui buvo uždėti antrankiai ir jis nuvežtas į areštinę, iš kurios dešimčiai metų keliaus į laisvės atėmimo vietą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min