TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policijos pareigūnams kartais tenka padirbėti ir ugniagesiais

Šiaulių patruliai
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Šiaulių patruliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieną praėjusios savaitės naktį Šiaulių apskrities policijos patrulių ekipažo, važiavusio Trakų g., dėmesį patraukė iš namo kiemo sklindantys šviesos blykčiojimai ir traškantis garsas. 19 metų tarnybos policijoje stažą turintis Aurelijus Bagušis ir 21-nerius metus šiai tarnybai pašventęs Vytautas Pumputis iš karto sukluso ir įvairavo automobilį į kiemą.

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, kieme pareigūnai išvydo, kaip liepsnos liežuviai laižo laukujes duris, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, priklauso name įsikūrusiam lombardui. Vyrai griebė po ranka turėtą butelį mineralinio vandens, šliūkštelėjo jį ant liepsnojančio plastikinio „bambalio“ ir nuspyrė jį į kiemo vidurį. Kadangi kieme buvo šlapia, ugnies šaltinį patruliams greit pavyko likviduoti.

Dabar sunku prognozuoti, kas būtų buvę, jeigu patruliai būtų važiavę ne Trakų, o kokia nors kita gatve, jei jie būtų ne atidžiai stebėję aplinką, o tarpusavyje smagiai šnekučiavęsi ir neatkreipę dėmesio į blykčiojimą, jei būtų nutarę nesivelti į gaisro gesinimą ir apie jį tik informuoti ugniagesius... Sunku nuspėti, kas būtų buvę, tačiau galima konstatuoti, kas yra dabar. O yra išgelbėtas įmonės turtas, nes plastmasinis butelis su degiu skysčiu prie lombardo durų buvo padėtas su tikslu. Ir tas tikslas – sukelti gaisrą, kurio naikinanti galia yra didžiulė. Dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ugniagesio misija patruliams tenka neretai. Aurelijus Bagušis ir Vytautas Pumputis prisiminė, kad yra tekę ne kartą padėti vairuotojams gesinti užsidegusį automobilį, vasarą – kojomis užtrypti pradėjusią rusenti sausą žolę, žiemą sniegu užmėtyti padegtą šiukšliadėžę ir t.t.

„Kartais tenka ir meilės liepsnas gesinti“, – juokauja Aurelijus Bagušis.

„Štai praėjusią savaitę vaikinas iš meilės nutarė žudytis. Savo tikslą jis rengėsi įgyvendinti, šokdamas nuo senojo viaduko. Kol kiti patruliai įkalbinėjo vaikiną savo meilės problemas išspręsti kitais būdais, man teko po viaduku stabdyti eismą, kad šuolio atveju, įsimylėjėlio nepervažiuotų automobilis. Laimei gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai ir jaunuolis aistroms užgesinti buvo perduotas medikams“, – prisiminė pareigūnas.

Praėjusių metų balandį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai nuo gaisro ne tik padėjo išsaugoti dalį šiauliečių šeimos turto, bet ir išgelbėjo dviejų žmonių gyvybes.

Apie 2 valandą nakties patruliai Saulius Zibertas ir Svajūnas Velionas, važiuodami Žaliūkių gatve, pastebėjo iš vieno namo vidaus rūkstančius dūmus. Privažiavę arčiau ir pamatę degančią namo sieną, patruliai iškart puolė belsti į duris ir langus. Sunkiai prižadinę namo šeimininkus, jie puolė į vidų gelbėti žmonių turto. Iš liepsnojančio namo pareigūnai šeimininkams į lauką padėjo išnešti dokumentus, kompiuterį, televizorių, dalį drabužių.

Atvykus ugniagesiams, medinis namas jau degė atvira liepsna. Nudegė namo stogas, pusė perdengimo, sudegė baldai. Žmones nuo žūties išgelbėję S. Zibertas ir S. Velionas yra vieni labiausiai patyrusių policijos patrulių. Apie dvidešimt metų policijoje tarnaujantys pareigūnai ne kartą skatinti už gerus darbus.

„Gelbėti žmones ir jų turtą – tai mūsų pareiga“,- nei pernai, nei šiemet savo poelgių nesureikšmino patruliai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min